Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett luxus a kutya?

Miért lett luxus a kutya?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, nincs kivel megosztanom a napi sétáltatást, így a kölyökről már lemondtam. Gondoltam legyen növendék (6-8 hónapos) kutya, lehessen velem mimnél többet még sok évig, szokja meg a macskát, ő napi 3 sétával már elvan. Merthogy dolgozni meg kell.


Kutyafajtát is kerestem, mert olyat szeretnék aki közepes termetű, tanítható, de nem zuhan össze a 8 óra egyedül (macskával) léttől. Emellett elég neki, napi 1,5-2 óra mozgás (nem kertben, hanem ebből 1-1,5 óra játék, meg tanulás).


Hát ez a legtöbbnek hivatalosan kevés... marad a Shar pei és a Csau csau, akik viszont makacsak, meg az angol bulldog, aki rengeteg betegségre hajlamos.


Teljesen elkeseredtem, ezekből a kutyákból ma 200.000 forint alatt nincs kölyök.


Szívem szerint kimennék a vásárba és hoznék egy aranyos keverék kutyát, mint 15 éve, akkor meg felelőtlennek érzem magam, hiszen még csak megtippelni sem tudom, hogy jó körülményeket tudok-e neki biztosítani. A menhellyel ugyan ez. Honnan tudom, hogy az eddig ketrecben tartott kutya tartható-e lakásban? Bírja-e a macskát, meglesz-e egyedül?


Ez tényleg ennyire nehéz, vagy engem sikerült már teljesen összezavarni???:(


Kérlek segítsetek.


Sépen


2017. febr. 22. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
a menhelyen segíteni fognak hogy melyik tartható lakásban, melyiknek milyen a habitusa, milyen a mozgásigénye. Jobb menhelyeknél látogatni kell hogy előbb megismerd a kutyust.
2017. febr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

A tenyésztők valóban nem olcsók.De én úgy gondolom,hogy egy kevésbé tehetős ember is meg tudja engedni magának. Nyilván nem rögtön, hanem el kell kezdeni rá havonta félretenni. Amennyit tudsz nélkülözni. Kb 1-2 év alatt össze lehet rá gyűjteni szerintem.Apránként könnyebb,mint egyszerre előrántani 200 ezret.

És később is jó egy kis tartalékot felhalmozni,hogyha hirtelen orvoshoz kell vinni,akkor ne legyen probléma a hónap végén sem.

Ha viszont nem tenyésző,akkor inkább menhely. Szaporítótól ne vegyél szerintem.

2017. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sajnos vidéken lakom, itt egy helyet találtam. Mondták, hogy a rácson keresztül meg lehet nézni, ha nagyon szeretném kihozzák, de mondani nem tudnak róluk semmit, vagyis ránézésre kell dönteni. Viszont, ha egyszer elvittem, nyilván együtt kell élnünk egymással.


Esetleg olyan menhelyet is írhattok, ahol többet tudnak az állataikról (ha nem kikötés, hogy csak a közölbe adnak állatot, akkor bárhol lehet az országban) Köszönöm!

2017. febr. 22. 17:51
 4/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy a kölyök 200.000 már csak hab a tortán. Tudom, hogy megtérül, ha nem lesz beteg a kutya. Csak az fáj, hogy ezek már kicsit divat fajták lettek, nem feltétlenül ezt szeretném, csak erre van lehetőségem. Ha nem lenne ennyit egyedül szívesen választanék boxert, amstaffot, de kínzás lenne neki, ha nem lakásban laknék vennék dobermannt, de neki sem lenne öröm. Szívesen töltenék vele sok-sok órát, tanítanám, kirándulnánk, de nem tehetem:(
2017. febr. 22. 17:56
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
azt nem nagyon értem hogy kint vagy bent tartanád és mennyi időd lenne rá?
2017. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lakásban tartanám, kertem nincs. Dolgozom és egyedül élet, így nincs kivel megosztani a sétát. Így reggel 20-30 perc délután 1-1,5 (séta+tanítás) és este 20-30 perc. Őszintén kiszámolva, kb. ennyit tudnék vele hétköznapokon sétálni. Hétvégén többet.
2017. febr. 22. 18:02
 7/14 anonim ***** válasza:
21%

:"D a kutya nem lett luxus! Nézz csak körül! Minden 2. Vagy 3. Embernek kutyája van.


Ha nem akarsz sokat fizetni érte vihetsz menhelyről max. 1o.ooo-ért. Ha nem,van fajtamentés

2017. febr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Mi is ennyit sétáltatjuk a kutyánkat (havanese) és remekül van. Igaz, nincs egyedül 8-9 órát. Szerintem ennyi séta egy spánielnek, közép uszkárnak, közép schnauzernek is elég. Sok dolgozó ember tart kutyát.
2017. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
hmm, az annyira nem rossz. Ilyen feltételek mellé egy közepes testű rövid vagy félhosszú szőrű kutya lenne jó. Kölyök nem nagyon mert a szobatisztaságra szoktatás és a szeparációs szorongás bajos lenne. Viszont ajánlhatunk fajtákat, és szét tudsz nézni fajtamentéseknél ahol a kutyáknak hasonló az energiaszintjük és a viselkedésük mint az adott fajtáé, ezáltal nem annyira zsákba macskák. Nekem most a spánielek jutottak eszembe, jópofa kutyusok. más sajna nem jut eszembe, viszont a kistestű kutyáknak nem túl egészséges napi 8 órát szorongatni.
2017. febr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha viszont nem luxus, (mert igaz, hogy minden második családnak van és minden 3. fajtatiszta), akkor az emberek nem tenyésztőktől vásárolják őket (mert a legtöbb mai magyar családnak ez igen megterhelő összeg), illetve, hogy van nap 3-4 órájuk munka mellett?

(Mert ha egy kisebb mozgásigényű kutyának sem elég a 1,5-3 óra, akkor mi van a közepes, pláne a nagy mozgásigényű kutyákkal? És hogy oldják meg a napi egyedül töltött időt? Vannak szerencsések, de a legtöbben heti 5*8 órát dolgoznak. Nem értem...:(

2017. febr. 22. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!