Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely vagy tenyésztő?

Menhely vagy tenyésztő?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lenne a helyes döntés:( Dolgozni járok, mint legtöbbünk, viszont szeretnék kutyát. Kézenfekvőnek tünne a menhely, de 3 hónap alatt 3 kutyát hoztak vissza, mert nem bírnak velük at új tulajdonosok. Nekem pedig sajnos korlátozottak a lehetőségeim, hogy helyrehozzam a korábbi "gazda" hibáit, mégis rosszul érzem magam attól, ha én veszek miközben ő egy ketrecben szenved.

Te mit tennél? Megpróbálnál egy traumás kutyát munka mellett, vagy egy tiszta lappal induló állatot?


2017. febr. 24. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
nem minden menhelyi kutya roncs. csak jól kell választani.
2017. febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Honnan lehet tudni, hogy egyedül lehet-e majd hagyni? Sajnos itt nem vihetők ki örökbefogadás előtt a kutyák és több helyen érdeklődtem a természetüket illetően, nem tudják "megjósolni"
2017. febr. 24. 21:42
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom azért azt engedik hogy ott legyél a kutyával egy kicsit a ketrecébe vagy hogy megsétáltasd. Szerintem így is rálehet jönni nagyjából hogy mennyire közvetlen meg hogy séta közbe hogy viselkedik.
2017. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Először fogadj be ideiglenesen. Szép dolog megmenteni egy kutya életét, ráadásul így 2 életet menthetsz meg. Amelyiket befogadod és egy ismeretlen kutyáét,aki a helyére kerülhet. Sajnos már tele vannak a menhelyek
2017. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Ezt neked kell eldöntened, bár én mindenképpen a "menhelyes" kutyát választanám. Persze, az is lehet, hogy érzelgős vagyok, de azoknak a kutyáknak a legtöbbje, szenvedett már eleget, akár fizikailag, akár "lelkileg".
2017. febr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Menhely!
2017. febr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Ha nincsenek konkrét céljaid a fajtatiszta kutyával (kiállítás, munka pl.), akkor menhely.

Ne traumás kutyát válassz elsőre.

Olyat válassz, amelyik fiatal, vagy idősebb kölyök 6-8 hónapos, vagy 1-2 éves felnőtt. A kutyus legyen vidám, barátságos, ne legyen ijedős, félénk vagy agresszív.

A tenyésztőtől származó kutyát is ugyanúgy kell nevelni, mivel kicsi kölyök lenne, ugyanúgy nem lesz szobatiszta, teljesen neveletlen lesz. Ha azzal megbirkóznál, akkor egy menhelyivel is meg fogsz, valószínűleg még könnyebben.

2017. febr. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan kutyust, aki ideiglenes befogadónál van. Ők tényleg ismerik a kutyát és megmondják az igazat. A menhelyekre ez nem jellemző. Nem is ismerik a kuyákat, csak ott vannak a ketrecben. Fajtamnetők vagy a Vigyél Haza Alapítvány (ők a sinértelepről hoznak ki kutyákat) nem is engedik előzetes ismerkedés nélkül elhozni kutyát.
2017. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én inkább a menhelyet választanám, vagy akár kóbor kutyát vinnék haza, de semmiképpen nem mennék tenyésztőhöz. Nem igazán van pozitív véleményem róluk.
2017. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!