Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeillik a Bichon Havanese...

Összeillik a Bichon Havanese és a Border Collie?

Figyelt kérdés

Mennyire jönnének ki egymással? A havanese 9 éves, eddig nem volt társa, mennyire tudna egy új kutyát elfogadni ennyi idősen, úgy, hogy a másik nagyobb is lesz nála? Szokott találkozni más kutyákkal, szocializálva van.


(Tisztában vagyok a mozgásigény különbséggel, jelenleg a havanesemmel is napi háromszor lent vagyok, ebből egy egy órás(egy óra után elfárad, azért nem maradunk tovább). Van időm sokat foglalkozni egy Collieval, mind fizikailag, mind szellemileg.)



2017. febr. 25. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a havanese szocializált és jól nevelt, akkor valószínűleg nem lesz gond az összeszoktatással. Ha bármi olyannal próbálkozna valamelyikük ami nem helyes, akkor állítsd le őket.
2017. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben semmi probléma nem lenne . Szerintem
2017. febr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 CFB válasza:
50%
Szerintem jól kijönnének egymással. Ha a collie-t gyerekként szerzed be, akkor a bichon nem fog tōlle félni, ha majd felnō a collie.
2017. febr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zoe~ ***** válasza:
Hát figyelj.Ez mind akarás kérdése.Ha van elég türelmed ahhoz, hogy összeszoktasd, akkor el kell lenniük egymás társaságában.Viszont meg kell mutatnod az idősebb kutyának, hogy attól független, hogy jött egy másik kutyus, te még ugyan úgy szereted Őt is.Sokak ott rontják el, hogy az új kutya több figyelmet kap és az idősebbet pedig elhanyagolják.
2017. jún. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a havanese jól szocializált és engedelmes akkor el fog fogadni másik kutyát maximum féltékenykedni fog egy kicsit.

Mozgásigényben hatalmas különbségek vannak és nem biztos, hogy a 9 éves "öregecske" kutyus arra vágyik, hogy egy bordert egésznap szórakoztasson.

A másik, hogy ha jól értelmezem akkor lakásban laktok vagy nem tudom honnan viszed le a kutyát de a bordert lakásba én semmi esetre sem tudom ajánlani kivéve nincs rá tényleg becsülettel napi 4 órád, hogy szellemileg és agyilag is lefáraszd különben szétszedi a lakást de ezt pl. a havanese nem biztos, hogy bírni fogja.

2017. szept. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos, lett végül Border Collienk, van rá napi több órám, hogy lefárasszam, és a Bichonnal imádják egymást. :) Ráadásul a kis öregecske az, aki egésznap piszkálja a bordert, hogy játszon vele. ::D A havanesenek kifejezetten jót tett ez a kölyök, teljesen megfiatalodott mellette.
2018. jan. 22. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!