Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha szökik a kutya...

Bettynapocska kérdése:

Mit tegyek ha szökik a kutya és szellemi fizikai lefárasztás növelése sem segít a helyzeten?

Figyelt kérdés

2 éve menhelyről hoztunk el egy keverék kutyát akinek számos lelki problémája volt.


Szobatisztaság hiánya, túlzott szeparációs szorongás nem tudott pórázon sétálni jah és szökött.


Kitartó munkával vágtunk bele a nevelésébe és a kutya igen sokat javult.Pl szépen sétál már pórázon és anélkül is.Megszűnt a bepisilés.Engedelmes lett kéz jelekre és parancsszavakra szót fogad...de a szökés nem javult csak romlott.Ugyan mondták, hogy szökős de leellenőrizték a telket ahol lakunk azt mondták innenn nem tud meglépni....Hát mégis....de azt hittem ha kellő időt és energiát szánunk a kutyára nem szökik majd...de ez sem igaz...egész napos séták után annyi idő alatt lép le míg bemegyek egy pohár vízért vagy átmegyek a kert másik felébe.Minnél többet megyünk vele annál hamarabb lép meg a kertből(szerintem azért mert tudja hogy kint izgalmasabb)Van chipje, bilétája eddig mindig megtaláltam behívtam..de most már ott tartunk ha be kell mennem a házba vagy jön velem vagy megkötöm...de ez a helyzet nagyon feszültté tesz.Belefáradtam...Kutyaiskola sem javított a helyzeten(az oktató szerint nincs sem falkavezérségi sem engedelmességi gondunk) akkor mi??? Belefáradtam, de lemondani nem akarok a kutyáról...így marad a csüggedés és a sok szellemi fizikai foglalkozás a kutyával talán ha megöregszik már nem tudja átugrani a 3,5 méteres kerítést.



2017. febr. 26. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Más megoldást nem látok, mint vagy legyen bent veled a házban, vagy kintre építsetek neki egy tágas kennel, alul betonozott, felül is fedett legyen, amiből nem tud kiszökni. Amikor nem vele vagytok éppen, akkor zárjátok be oda vagy a lakásba.
2017. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van? Az valamilyen szinten szokott segíteni.
2017. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás kicsit de valamennyit segít. Ha kan kutyád van,biztos megérzett egy tüzelő szukát. Ők több kilométer távolságból megérzik.


Egy nagy,tágas,magasfalú árnyékolt kellel építését én is javaslom.


Dióhéjban:

Az #1 és #2 jól mondja

2017. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ezen nem segít semmi, csak az első hsz megoldása. egyszerűen ilyen a természete, túl kíváncsi, semmi nem elégíti ki a vágyát, hogy kint lehessen. vannak ilyen csavargó természetű ebek, vagy hagyod, hogy menjen vagy bezárod és depis lesz.

szüleim első kutyája azután kattant be, hogy elvittük pároztatni. utána minden tavasszal rájött a kangörcs és építhettünk bármekkora kerítést, csapdázhattuk körbe az udvart, a leleményességén és az elszántságán semmi nem fogott ki.

esetleg társ kel neki, egy ellenkező nemű kutya. most szüleim egy kan tacskót és egy ivartalanított nőstény német juhászt tartanak. a juhász tenyésztője biztosított bennünket róla, hogy a kan nem fog meglógni, ha van a háznál egy szuka, és bejött! egy kezemen össze tudom számolni hányszor tűntek el (mert ha meg is lógtak, azt is csak párosan tették), az is max szilveszterkor a petárdázás miatt vagy macskát kergettek.

2017. febr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ivartalanított szuka kutya.Beagle foxi keverék.Tudtam hogy nem lesz egyszerű kutya az öröklött tulajdonságok miatt de volt már kutyánk tapasztaltnak hittem magam...
2017. febr. 26. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
A kerítést atugorja? Mert akkor lehet egy befelé kunkorodo részt tenni a kerítés tetejére hogy ne tudjon kiugrani. Vagy kenel.
2017. febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem eszméletlen ötletes, és kutyával is működhet.

2017. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a befelé dőlő kerítés. Hasznos találmány. De az előző is jó ötlet.

2017. febr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan nincs, hogy egy kutyát ne lehessen megakadályozni fizikailag a szökésben. Ha mászik, akkor a kerítés tetején villanypásztor, ha ás, akkor a kerítés alja előtt járdalap vagy szegélykő, ezek nem túl drága megoldások.
2017. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!