Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erre mennyi esély van? (különb...

Erre mennyi esély van? (különböző fajtájú kutyák keresztezése)

Figyelt kérdés

Mennyi esély van arra, hogy ha két fajtatiszta kutyát keresztezünk, akkor a kölyök (majdnem) pont úgy nézzen ki mint az anyja?


Tételezzük fel, hogy a fiktív szukánknak két kölyke születik:

a) egy alomból

b) két alomból


Lehet akkora mázlink, hogy a kiskutya kinézetre fajtatisztának mondható?

Vagy ehhez az anya génjeinek bivalyerősnek kell lenniük? (túlságosan erős a reálishoz)



2017. febr. 28. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Ezt még a hozzáértő tenyésztők se tudnátok pontosan megmondani, a genetika ennél bonyolultabb. Olyan hogy úgy nézzen ki mint az anyja klónja nagyon minimális esélyű, főleg hogy nem csak a két szülő adja a géneket, hanem a nagyszülőktől az ükszülőkön át sok kutya még. Főleg ha a két kutya nem is azonos fajtájú.
2017. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az apakutya elég érdekes abból a szempontból, hogy nincsenek szülei :D Ő csak úgy lett, vagy nem tudom.


Az anyakutya fajtatiszta, az ő szülei és felmenői mind ugyanaz a fajta.

2017. febr. 28. 21:19
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. febr. 28. 21:19
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

"Az apakutya elég érdekes abból a szempontból, hogy nincsenek szülei :D Ő csak úgy lett, vagy nem tudom."

...



Komolyra fordítva a szót. Az írásod alapján még gyerek vagy. Ideje lenne felnőttként viselkedned és megbeszélned a szüleiddel, hogy ivartalanítsátok a szukát mert még nem késő. A menhelyek többsége tele van, 6-8-10 kutyát pedig nem olyan egyszerű elhelyezni, ha pedig nem sikerül mennek a menhelyre? Azzal remélem tisztában vagy, hogy az érkező kutyák helyett egy másikat altatnak teltház esetén. Azzal pedig fölösleges érvelned, hogy megtartjátok vagy mindnek lesz gazdája mert mindenki tudja, hogy ez nem így van. Most ne a saját érdekeid nézd, hogy lesznek "cuki kölyökkutyák" hanem, hogy 6-8-10 életért félelsz.

2017. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azzal meg remélem tisztában vagy, hogy egy igazi kutyának vannak szülei, de ha még ettől sem esik le a tantusz, akkor olvasd át újra a szöveget:

"Tételezzük fel, hogy a fiktív szukánknak két kölyke születik"


Fiktív kutyák. Egy fiktív sztorihoz. Ahol az apa nem mindennapi kutya, de ez a kölykökön nem látszik kívülről.

2017. febr. 28. 21:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Túl sok esély nincs rá, minimális.

Remélem, tényleg fiktív a kérdés.

2017. márc. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tételezzük fel, hogy a fiktív szukánknak két kölyke születik:

a) egy alomból

b) két alomból"


Te érted, hogy ezzel mit akartál? Mert én nem.

2017. márc. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hogy nagyobb-e az esélye, hogy az anyjukra üssenek ha "ikrek" (egy alomból születnek) vagy ha egymás után.
2017. márc. 1. 17:05
 9/9 A kérdező kommentje:

Nyilván fikció, ha "fajtatiszta" kutyát akarnék (mondjuk golden retrievert) gyártani akkor valószínűleg nem komondorral fogom keverni.


Egy kutyám van, természetesen ivartalanított (én is a szaporítás ellen vagyok)

Az anyja fajtajellegű rottweiler, az apja német juhász.

Ő viszont teljesen keverék, tökéletes elegye a felmenőinek :) Szóval nem tudok belőle kiindulni.

2017. márc. 1. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!