Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyakiképzők!...

Tapasztalt kutyakiképzők! (nem hobbikutyások) Tanácsra lenne szükségem, segítene valaki?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éves törzskönyves szuka kutyám van. (terrier) 3 hónapos kora óta járunk minden hétvégén kutyasuliba. Eddig különösebb probléma nem volt a nevelésével kapcsolatban. Viszont ma nagyon furcsa dolog történt. Esti képzés közben itthon egyszer csak nem volt hajlandó végrehajtani a feladatot.láb mellett szorosan beülni. Behúzta fülét farkát, és nagyon nehezen és ódzkodva de megcsinálta. Másodjára nem. A jutit nem fogadta el.

Kicsit megilyedtem. Kimnetünk az udvarra ott sem csinálta meg amit kértem. Az apportja nagyon jó, de azt sem akarta ideadni amit kértem... Arra gondolok hogy esetleg a státuszommal van baj, hogy azt hiszi ha kedve tartja nem csinálja amit nem akar. De elég érdekesen tiltakozik. Van valami ötletetek hogyan oldhatnám meg ezt a problémát? Nagyon érzékeny, az erőszak nem segít, semmilyen formában pl. csípés. csak még rossazbb lenne. Érdekelne, van-e itt olyan ember, aki találkozott már ilyen helyzettel, és sikerrel meg tudta oldani. sokmindent megpróbáltam, de eddig nem jártam sikerrel. most a helyére küldtem. dolgoztassam? vagy hagyjam ülepedni a dolgot? kicsit felbosszantottam magam, tehetetlennek érzem magam.


2010. máj. 9. 20:19
 1/8 anonim válasza:
és akkor mi van ha két éve ,egyszer nem csinálja meg a feladatokat? Hagyjad had pihenjen nem kell megijedni lehet h fáradt és rossz passzban van
2010. máj. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
talán besokallt a kutya. Szükség van némelykor kis szünetre.
2010. máj. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is szokott tiltakozni,ha elfárad,mikor megunja a tanulást,vagy nincs kedve,akkor még vissza is szokott ugatni:)
2010. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kutyaiskola után nem szabad azonnal/kis idő elteltével elkezdeni az iskolában tanultakat.

Hagyni kell a kutya agyában feldolgozni a tanultakat és pihenni hagyni azt.

"láb mellett szorosan beülni. Behúzta fülét farkát, és nagyon nehezen és ódzkodva de megcsinálta."

1.A láb mellet szorosan leülés egy viszonylag könnyűnek számitó feladat.

A "tünetek" amik előléptek,leginkább arra utalnak,hogy valami rossz dolog történt vele és fél a feladattól.

Előfordulhat,hogy valamely rossz dologgal kötötte össze a parancsot és így rossz tünetek léptek fel és fél.

Péládul,mikor tanulta az ül parancsot akkor megütötted (vagy rossz dolog történt vele) amit msot összekötött a mostani feladattal.

Ha így törént akkor a legegyszerűbb az ha nagyon jó dolog történik vele a feladat elvégézse után,éreztetni kell benne,hogy jó dolog történik.

De következő iskolába szólj a kiképzőnek/kiképzőknek

és majd helyben feltudják mérni,hogy mi is áll a háttérben

Most hagyd a kutyát pihenni.

Ne fárazd le nagyon szellemileg.

2010. máj. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A jutalom nem volt elegendő a feladat nehézségéhez mérten, leegyszerűsítve, a kockázat nagyobb volt, mint a haszon. Oka változatos lehet, pl fájdalom, félelem, kedvetlenség stb.

Nagyobb gond, hogy ennyi iskola után is iszonyú mereven-, de ami az igazi baj, gondolkodás nélkül neveled. Az állat nem véletlenül tagad meg egy feladatot, amint megteszi, át kellene gondolni, hol a hiba, nem továbberőltetni. Mert jóesetben cseszik megcsinálni, rossz esetben meg bestresszeled, és onnatól fogva irányíthatatlan a tanulási folyamat. Figyeld a kutyád, keresd az okot, de ezt neked kell, mert mi se a helyzetet, se a kutya viselkedését nem látjuk. Csak azért is erőltetni amíg bele nem pusztul meg nem szabad, de ezt tudnod kéne - szóval nem értem azt a nagyon csúnya kérdést, hogy dolgoztassad-e?! Mindíg kell az állatra IS reagálni, ezért nem gép tanítja a kutyát, hanem ember. Egyébként is, az iskola feladata volna ilyeneket megtanítani neked, keress egy jobb helyet, ahol el is mondják mit mért csinálsz.

2010. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a kuyasuli délelőtt volt, kétszer csináltuk végig a feladatsort, az esti képzés meg este volt. munkakutya, nincs agyon terhelve, kicsi kora óta folyamatos a képzése. egyenletesen van terhelve. az a fő gondom, hogy eddig megcsinálta a feladatot, és egyszer csak gondolt egyet és nem hajtotta végre. itt gondoltam a dominanciaproblémára. kellemtlen hatás nem érhette, egy éve szépen ül be és jön láb mellett, eddig nem volt gond.ütni verni sosem szoktam, nagyon érzékeny, elég egy torokköszörülés. az a lényeg hogy eddig nagyon szépen dolgozott, és egyik pillanatról a másikra megmakacsolta magát. a kutyasuliban ilyesmivel nem foglalkoznak, érdemi segítséget nem kaptam, ezért gondoltam hátha itt....
2010. máj. 10. 07:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez egy egyszeri eset volt eddig, nem kell rögtön pánikba esni.

Simán lehet, hogy csak nagyon elfáradt, vagy egyszerűen nem volt kedve már dolgozni. A kutyáknál is előfordul, tökéletes nevelés mellett is, hogy néha kevésbé van kedvük gyakorlatozni.

Egyszer a barátnőm megjött a suliból a kutyájával, kutty beült a lábtörlőre figyelni, ahogy főzök. Ült, szépen lassan neki dőlt a falnak, majd konkrétan lefolyt a falról :D. Nagyon durván elfáradt. :D

Attól, hogy munkakutya, és folyamatos a terhelés, nála is előfordulhat, hogy aznap jobban elfáradt.

Nem kell mindenben azonnal dominancia problémát keresni. Ha ez rendszeres és visszatérő tünet lenne, akkor el lehetne gondolkozni azon, hogy rendben van-e a falka sorrend, hogy megfelelő-e a motiváció, stb., de ezt a helyzetet én a részedről túlzott aggodalmaskodásnak tartom.

2010. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:
Nem lehet, hogy tüzel vagy napokon belül tüzelni fog? Olyankor nagyon érzékenyek tudnak lenni, ö.v. gyakorlatokat sem szabad csinálni ebben az időszakban.
2010. máj. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!