Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehéz egy spicc tartása?

Szűcs Norbert Ádám kérdése:

Nehéz egy spicc tartása?

Figyelt kérdés
Egyelőre spiccet szeretnék, nem tudom milyet, de valószínűleg német középs spiccet. A tartása nehéz? Úgy értem van valami általános betegség amit könnyen elkaphat, kell-e valami drága holmi neki az egészsége érdekében? Persze nem féltem a pénzt tőle, csak szeretném tudni hogy mondjuk az átlagos kutyákhoz (pl egy tacskó) képest milyen viszonyban nehéz a tartása. Jól tanítható? Szereti az emberi környezetet? Emberhez ragaszkodó vagy inkább távolságot tart? Egyéb általános válaszokat kérek, mert utánanéztem neten, de a személyes tapasztalatok mégse hazudnak :)

2017. márc. 9. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Pomerániai törpespiccem van. Januárban töltötte be az egy évet (kislány).


Nem mondanám, hogy nehéz a tartásuk. Nagyon vidám kutyus, kifogyhatatlan energiával. Gyorsan tanul, és szeret is, nagyon fogékonyak erre. Szeret játszani más kutyákkal, mindegy, hogy az kicsi, vagy épp óriás (hozzá képest).

Ha a parkban elengedem, nem rohan el, általában mindig ott van a közelemben, tehát igen ragaszkodó. Nagyjából otthon is ez van.


Az általános betegségekre kell figyelni, mint minden más kutyánál. Nekünk nem mondott semmi extrát ezzel kapcsolatban az állatorvos, hogy lenne ami pont az ő fajtájulra jellemző.


Drága holmik, nem is tudom. Talán a táp ami a drágább kategóriába tartozik, tehát nem a Pedigree szint. Mi kicsi kora óta a Josera tápot adjuk neki, és ez tökéletesen bevált.

Érdemes fogtisztító csontokat, nasikat adni neki, mert mint minden kutya, hajlamos a fogkőre.

Kullancs, és bolha ellen pedig csak a Foresto. Ennek az ára például változó, mikor az állatorvosnál vettük akkor 9.000Ft volt, mikor pedig az internetről akkor 7.000Ft, szállítással együtt.



A szőrére kell még komolyabban oda figyelni. Sűrűn kell fésülni, 1-2 naponta biztos. Ezért érdemes 1-2 jobb minőségű fésűt is beszerezni. Emellett mi 2 havonta 1x visszük kozmetikushoz. Megigazítja a szőrét, kitisztítja a fülét, levágja a körmét.


Télre pedig mikor már bejönnek a mínuszok, mindig adok rá ruhát. Mivel kistestű, így a hasa hamar felfázhat (még a közép spicc is). Illetve csakis hámot ajánlok. De gondolom ezt te is tudod.

És fontos, hogy ha egészséges kutyát szeretnél, hogy ne szaporítótól szerezd be, hanem inkább egy jobb minőségű tenyésztőtől. Lehet várni kell a következő alomra, nem kicsit, de hidd el megéri, mindenképp.

2017. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BethanyChurch válasza:

Nekem Német közép spitz van .Lassan 7 éve .

Kisfiú. :)


Amikor kicsi volt megtanítottam neki az alap dolgokat . Üll , fekszik , gyere ,marad , pacsi .(bumm- ilyenkor eldöl mint aki meghalt :D ) Borzalmasan hamar megtanult mindent. Szót fogad. De rettentő makacs . Néha ha ugy van kedve csak az van amit ő akar . :)


Nagyon mozgékony játékos . Ha porázon viszed . Le kell fárasztani csak utána sétal rendesen .

De nagyon ragaszkodó, ha nem lát visszajön. A nyitott kapun nem megy ki .

Imádja a gyerekeket volt hogy vittem porázon es egy puszit nyomot hirtelen egy kisgyerek arcára :D

Más kutyákkal is ki jön. Barátságos.


Ő leginkább azt eszi amit mi . Gyönyörű fényes a bundája igy is . Én heti egyszer fésülöm .rendes kis fésüvel . Bolha kulancs nyakörve van mindig. Nekünk bevállt.


Én spitzre vágytam mindig. Életem ez a kis makacs, szeleburdi, mókamester szörgomboc. Szerintem nem bánod meg . :)

2017. máj. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!