Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óránként vigyem ki a szobatisz...

Óránként vigyem ki a szobatiszta kutyusomat? Ezt mondták a kollégák.

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos németjuhàsz keverék kutyám. 1 hónapja van nàlam, màr teljes szobatiszta. Éjszaka sem pisil be, pedig van hogy a lefekvés előtti sétàlnàl (este 9) nem pisil, csak előtte fél 7-kor, és úgyis kibírja reggel fél 5-ig.

Na de a lènyeg, a kutyát màr 2 hete hordom magammal dolgozni, és ott néha bepisil, bekakil. És erre mondtàk a kollégáim hogy vigyem ki órànként. Èn mondtam hogy nem. Otthon szobatiszta, nem fogom órànként kivinni. Kb 3 órànként szoktam. Otthon hétvégén pl 4-5 órànként. Na és ők ezen felhàborodtak és jött a pofázás hogy bezzeg mikor nekik kutyájuk volt, leköltöztek mellé a földre éjszaka, folyton figyelték stb.

A sztori érdekessége az, hogy amikor egyedül vagyok benn (vagy esetleg azzal a kollégàmmal aki az egyik baràtnőm), akkor SOHA nem pisil-kakil be a kutya, csak ha ezek a bizonyos kollégàk (akiket egyébként nagyon nem bírok) megjelennek. Ergó ők csak azt látjàk hogy a kutya àllandóan bipisil. Ma is egyedül voltam 9-től 3-ig, a kutyát 2-szer vittem ki, de mikor megjelentek az említett kollégák, a kutya 5 perc múlva bepisilt.

Lehet a kutya érzi hogy én nem szeretem őket,azért csinálja?


2017. márc. 13. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Imádom a kutyákat, de úgy vágnálak ki a munkahelyről kutyástúl, pláne, ha pisi-kaka szag lenne miatta az irodában, mint a huzat
2017. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Igen, a kutya valószínűleg érzi, hogy megváltozik a légkör, és a stressz miatt pisil-kakil be. Találkoztam már olyan esettel, hogy az egyébként teljesen szobatiszta felnőtt kutya bekerült neki idegen helyre, és bekakilt az izgalom miatt.

Azt csinálhatod esetleg, hogy mikor megjelennek a kollégák, akkor fogod a kutyát és kiviszed, ha kint végzi a dolgát, akkor már nagy valószínűséggel nem lesz baj. Te is nyugodtabb leszel, a kollégák sem fognak rögtön csesztetni, és talán lenyugodnak a kedélyek. És így nem kell óránként kivinned.

2017. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne vidd magaddal. Számodra is egészségtelen hogy állandóan szívják a türelmedet. Agyrém lehet. Sajnálom.


Nem kell óránként levinni és ha igaz amit mondtak nagyon betegesek.

2017. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1-es ki a fene mondta hogy irodàban dolgozom??? Àllatos helyen dolgozom, az egyik kollégàm is 5 napból 4-szer hozza a sajàt kutyàjàt, egy màsik is hozza néha.


2-es köszi, de volt màr pl olyan kivittem a kutyusomat,kinn pisilt, erre 2 percre megjött az egyik kollégám, majd rà 5 percre bekakilt a kutya..

2017. márc. 13. 21:07
 5/16 A kérdező kommentje:
És csak azért mert én vagyok a legfiatalabb, àllandóan traktàlnak hogy így neveljem a kutyàt, úgy neveljem.... pedig én kutyàkkal nőttem fel, tudok róluk néhàny dolgot.
2017. márc. 13. 21:10
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyébként meg 1-es, ki lehet nyitni az ablakot, kb 2 perc alatt kimegy a szag. És a főnök mondta hogy vigyem nyugodtan a kutyàmat.
2017. márc. 13. 21:12
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem azért csinálja a kutya mert fél tőlük vagy valami hasonló. A közelükbe mer menni? Ők hogy viselkednek vele? Ha mindig kiviszed amikor megjelennek elkerülhetők a balesetek de ez nem végleges megoldás. Inkább próbáljátok megbeszélni

(Amúgy mi a munkád? :D én nem tudtam hogy Mo-n is vannak ilyen munkahelyek ahova lehet kutyát vinni )

2017. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Egyébként szeretik a kutyàt,jàtszanak vele meg minden. Nyilvàn egy 4 hónapos kutya mindenkihez örömmel megy oda.


Àllatorvosi rendelő-àllatpatika-kutyakozmetika a hely ahol dolgozok :)

2017. márc. 13. 21:49
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Valószínűleg egyszerűen túl sok az inger odabent, és nem tud odafigyelni a kutya az ürítésre. Vidd ki sűrűbben, amíg megtanulja. 4 hónaposan még elég pici, az a csoda, hogy nyugodt körülmények között szobatiszta. Legyél rá büszke, de ne csesztesd a kollegáidat :)
2017. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
A kutyusodnak egy idő után már jeleznie kéne neked amikor ki kell mennie. Legalább is az enyém az ajtóban ugat.Próbáld meg erre nevelni.Ezt az enyémnél úgy sikerült elérni,hogy mikor kint elvégezte a dolgát kapott jutalom falatot vagy éppen dicséretet,simogatást.Nagyon hamar megtanulják, viszont egyenlőre én ezt csak otthon gyakorolnám.Az, hogy a munkahelyeden bepisil annak nagyon könnyen a "kedves nagy tudású" kolléga" is lehet az oka. A kutyák hiperérzékenyek az ilyesmire.Könnyen lehet hogy ilyenkor egyszerüen fél vagy ideges..
2017. márc. 14. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!