Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie kutyusom mindent...

Border Collie kutyusom mindent üldöz, ami gyorsabb nála. Valakinek volt már hasonlóval dolga?

Figyelt kérdés
1 éves Borderem, mindent üldöz, ahogy kilépünk az utcára. Autók, biciklik, rollerek, futók. Tudom, hogy a terelő ösztön miatt van, de egyszerűen nem tudunk mit kezdeni vele, már semmi öröm nincs a közös setakban, csak küzdés, hogy meg tudjam állítani. Napi 5x sétál, abból egyszer 2-3 óra frizbi, labda, mellette minden nap treningelunk itthon, legalább fél ora-40 percet olyan feladatokat kap, amik agyban fárasztjak, trükköket tanulunk. Heti kétszer járunk kutyasuliba, egyszer frizbi oktatásra. Mindent kipróbáltunk már amit javasoltak, az erőteljes letiltastol kezdve, az utcán való feladat adason keresztül, a Halti hasznalatig, de egyszerűen nem hogy semmi nem segít, nem is javul a helyzet. Azt javasolták terelni még ne vigyük amíg ez a probléma fennáll, mert osztonben teljes mértékben irányíthatatlanná válik a kutyánk. Az a kérdésem, hogy van e valakinek hasonló tapasztalata, volt e ilyen problémája, illetve megoldódott e valahogy. Szóval van fény az alagút végén? Köszi

2017. márc. 15. 22:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Kedves ismerősöm tanyán élő Borderének, csak fél szeme van, mert ő a traktort terelte és kinyomta szerencsétlen a saját szemét, illetve ismerek olyant, aki panelban tartja és felé annyit viszi mint mi, mégsincs semmi gond a kutyával. Azt meg senki nem mondhatja, hogy lefarasztva nincs a kutya, bőven többet van vele foglalkozva, mint egy tanyán élő kutyával, konkrétan minden estére úgy esik össze a kutyám és simán vegigalszik 8 órát, a párommal kel együtt. Nem nagyon van a napnak része, amikor a kutya csak úgy ellenne magában, folyamat van valami feladata. Amúgy Haltival már eljutottunk odáig, hogy mikor mentünk frizbizni, mindent elengedett, másfél óra frizbi után, atvittem újabb másfél órára a futtatora, ahol végig futkozott, játszott , majd hazafelé, mikor elvileg már elég fáradt volt, egyszerűen mindent terelt, semmiről nem tudtam lehívni.. de köszi a válaszokat, a suliban ahová járunk mondták, hogy ne próbálkozzunk még a terelessel, de akkor írok egy emailt a vasadiaknak,megkérdezem ok mit gondolnak :)
2017. márc. 16. 13:53
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Viheted terelni, de ha egy futó mellett sm tudod kontrollálni, birka mellett még kevésbé fogod tudni. A tenyésztője mit javasol erre? Érdemes lenne vele is beszélned.


Sajnos sokan valóban csak divatból választják ezt a fajtát, mert szép, mert okos, stb. Csak azt nem veszik figyelembe, hogy milyen nevelést, foglalkozást igényel. Hogyha nincs rendben a kapcsolata a gazdával, akkor, mivel hatalmas ösztöne és energiaszintje van, ön és közveszélyes lesz ez a kutya is.

2017. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem tudok beszélni a tenyesztovel, mert talált, mentett kutyus. Igen, azon vagyunk, hogy a megfelelő viszonyt alakítsuk ki vele, mindent betartunk amit a suliban javasoltak, már kerestünk olyan kiképzőt is, aki kifejezetten a fajtával foglalkozik. Nem siettetem a dolgot, következetes vagyok vele és türelmes, te elég az érdekelt, volt e valakinek még ennyire problémás kutyája és megoldódott e egyáltalán, mert én addig fogok ezzel a problémával küzdeni, ameddig csak szükséges, amíg el nem érjük a kívánt eredményt. És igen, utolsó, a suliban is ezt mondták, hogy ezért ne vigyük el terelni, mindenesetre irtam egy emailt, hátha ők tudnak valami okosat mondani, akik tényleg ezzel foglalkoznak. :)
2017. márc. 16. 14:52
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gondom volt és a Vasadi kiképző segített az irányítás megtanításában:)
2017. márc. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is borderem van és hasonló probléma volt vele is. Viszont ő csak 5-6 hónapos korában kezdte el és kb rögtön be is fejezte, mert nagyon keményen rászóltam.

Szerintem vannak olyan helyzetek, ahol igenis keményen fel kell lépni a nem kívánt viselkedéssel szemben, mert a kutya élete múlhat rajta.

Én speciell megrángattam és leordítottam a fejét, de meg is lett a hatása. (a cukimuki trükköket persze csak pozitív megerősítéssel tanulunk)

De lehet, hogy az is sokat segítene, ha együtt mennétek el rollerezni, majd biciklizni, hogy lássa, hogy ezek tök jó eszközök, amivel a gazdi az ő tempójában tud haladni. :)

2017. márc. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az erőteljes letiltas volt az első, amivel próbálkoztunk, egyszerűen nála nem működött, hanem még jobban beporgott tőle, akkor is, ha hozzáértő kiképző csinálta vele. Ezért próbáltunk ki még 2 másik módszert. :) Most írtunk egy emailt olyanoknak akik ösztön kezeléssel foglalkoznak, reméljük a legjobbakat :)
2017. márc. 17. 01:06
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia. Én teljesen megértem a helyzetedet. Ugyanezeket éljük át a borderemmel. Ha találsz valami megoldást semmiképp ne tartsd magadban. 😄 Liza 1.5 éves és én is úgy lefárasztom hogy sokszor olyan mintha holtan esne össze. Itthon szépen sétal rámfigyel, kinyitom a kaput én lépek ki elsőnek ő szépen meg is várja míg engedélyt kap hogy jöhessen majd utána elindul a lavina az első járókelőnél vagy állatnál ami épp arrasétál. És utána már mondhatok amit csak akarok, se juti falat se az atyaúristen nem állitja meg. Csak kisszagtja a karom én meg lobogok utána.
2017. márc. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Gondoltam megosztom a fejleményeket, hátha valaki hasonló problémákkal küzd. Óriásit fejlődtünk pár honap alatt. Egyreszt a rendszeres frizbi edzés mellé elkezdtünk terelni járni, mindkettö segitett abban, hogy komtrollt tanuljunk, nagyon ajánlom minden borderesnek. Terelésen kezdtük el használni a kavicsos üveget, tiltás mellé ráztuk, ez is nagyon hatásos (ezt utcán nem használjuk, csak terepen, illetve most már ott sem szükséges, pár hétig használtuk). A harmadik, ujfajta porazt használunk. Egy erösebb kötél suerü fojto porazt tettünk rá, de nem a nyakára, hanem nyolcast formázva visszahuztuk az orrára, igy egyrészt könnyü tartani, másrészt ha megindul, összehuzza a száját. Annak ellenére hogy korábban szenvedés volt a nyakörv, poráz felvétele, szájkosarat meg kb lehetetlen volt ráeröszakolni, pár alkalom után a kutya elkezdtw magától beledugni a fejét, sokkal kiegyensulyozottabb tole, látszik, hogy nyugodtabb, ha rajta van, szinte meg sem feszül már egyszer sem a séta során és mikor log rajta, olyan, mintha se nyakörv, se poraz nem lenne a kutyán. Remélem segithettem, még mindig nem vagyunk teljesen rendben, de elképesztö a fejlödés, hiszek benne, h idövel és kitartással teljesen rendbe dog jönni minden ;) idönk az van, még nincs másfél éves a drága. Remélem tudtam segíteni. Köszi a válaszokat annak, aki segített, azoknak meg akik azért járnak az oldalra, hogy osszák az észt, miszerint senkinek nem valo border a világon csak akinek egy 100 birkábol állo nyája van, illetve divatbol tartom a kutyát és nem foglalkozok vele eleget, nektek puszi a hasatokra, foglalkozzatok fele ennyit a sajátotokkal és jók vagytok ;)
2017. júl. 14. 04:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!