Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyával tényleg nem...

Kölyökkutyával tényleg nem lehet futni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy kölyök kutyàval nem lehet futni a csontja miatt. Ez igaz? 4 hónapos nagytestű keverék kutyusom van és szeretnék futni jàrni vele. Ha nem lehet még most, mikortól lehet?
2017. márc. 17. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem tesz jót az ízületeknek. Kifejlett korától futtatható
2017. márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
fogod a kezedbe.. vagy beteszed egy hátizsákba.
2017. márc. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Igen, igaz. Akkor lehet vele futni menni, amikor befejeződött a növekedése, nagytestű kutyáknál másfél-2 évesen. Akkor is fokozatosan terhelve, és nem betonon vagy aszfalton, hanem földön, füvön.

Most még sétálni járj vele, és annyit futkározzon, mozogjon, amennyit magától akar.

2017. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Kiskutyával nem szabad futni! Mi is kérdeztük az állatorvostól ezt, mert mi kiállítás végett szerettük volna, hogy jó kondiban legyen(rottweiler), de ezzel csak neki csinálsz rosszat, ha sokat futtatod, még mikor kicsi. Min. 1 éves kor. Előbb ne, mert nem tesz jót az izületeinek, és később felnőtt korában baja lehet belőle.
2017. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2-es egy jelenleg 17 kilós kutyàt hogy fogjak a kezembe vagy tegyem táskàba? Te teljesen bolond vagy?? Mondom futni akarok vele. Jézusom...


Többiek, köszönöm. Csak a kutyus a futiban nagyon szeret szaladgálni mrg volt hogy futottam vele pár száz métert és nagyon imàdta.

2017. márc. 17. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

De kiskutyaként még általában szertelenek is nem?

Én kb. sétátltani meg fegyelmezetten menni láb mellett kb. majdnem 1 éves korára tanítottam meg, mert addig húzott, meg fuldoklott, de ez nem igazán zavarta. El nem tudtam volna elötte képzelni hogy esések nélkül fussak vele.

2017. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem is értem, miért gondolják ezt a kutyákról, egy 2 éves, járni-futni tudó gyerekkel sem mehetnél el kocogni, akkor kutyával miért más?
2017. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Csak vicceltem. Bocs. Tudom, hogy ez nem a humor rovat. Soha nem volt kutyám. Sorry... :)
2017. márc. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!