Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit fondoltok erről a szobaken...

Mit fondoltok erről a szobakenelről?

Figyelt kérdés

Egy 5kilós kutyának lenne, éjszakai+délelőtti szállásnak. Biztonságos kell, hogy legyen, és kényelmes.

[link]


2017. márc. 18. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy alapjáraton a szobakennelekkel nem vagyok kibékülve, de ha te szeretnéd, akkor mindenképpen a legnagyobbat ajánlom! Esetleg nincs valami olyan (nagyobb) rész a lakásban, ami le tudtok választani neki?

Mindenesetre, jónak tűnik, de minél nagyobb legyen.

2017. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akárhogy nézem, ez utazáshoz való szállítókosár. Ami azt jelenti, hogy nem arra találták ki, hogy minden nap bezárd a kutyát...
2017. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

5 kilós kutyának megfelel.

Bár a teljesen kipárnázottal az a gond, nem igazán tudod a vizes tálját beletenni.

Márpedig nyáron, nagy melegben szüksége van a kutyának vízre.

2017. márc. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nincs más lehetőség, szerintem is válaszd a legnagyobbat.


(vannak olyan itatók amiket fel lehet akasztani a rácsokra)

2017. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Jézusom. Itt komolyan mindenki rendszeresen egész délelőtt és egész éjszaka ketrecben tartana egy kutyát???
2017. márc. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem csak akarom hanem tartom is. Le lehet bunkózni, hogy felszedtünk az út mellől egy senkinek nem kellő elütésre váró süket élőlényt, akit nem akarunk kizárni a -10°ba, hanem bennt tartunk a házban. Lehet bunkózni, hogy nem akarom kitenni a kutyámat annak, hogy vagy megeszi a patkánymérget vagy nem. Nem akarom kizárni őt a kertbe, ahova bármikor bejöhet egy nagyobb kutya vagy megmérgezi a szomszéd. Sajnálom akinek ez nem tetszik nem kell megnézni egy kérdést. Sajnálom hogy 12 lassan 13 évesen nem tudok mindennek és mindenkinek megfelelni, de amit tudok megteszek érte, és sosem evett 50% hústartalom alatti tápot és sosem maradt ki egy séta sem. Ali ezt meg tudja érteni és segíteni a kérdésemben annak köszönöm. Aki pedig caak azért jön ide, hogy egy kisgyereken verje a nyálát annak pedig üzenem, hogy NYASGEM!
2017. márc. 18. 19:57
 7/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg 64nm2 az egész házunk, anya apa a kamasz lánytesóm és én. Egyáltalán nem férünk el így sem, ne féljetek. Van 3 szoba nappalival együtt egy konyha egy spájz egy fürdő. A radiátorok előnytelen helyen.
2017. márc. 18. 20:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó, de ezek a ketrecek akkor sem alkalmasak egy kutyának a mindennapi életvitelre. Gondolj bele, mikor a kutyának a kertben kutyaháza van: abba se zárod be, ha elmész otthonról, max ha pihen, akkor fekszik bele, mert az a "helye". Szobakutyánál ugyanez a kosár.

A legnagyobb ketrec is 118x76-os abból, amit linkeltél. Viszonyításképp: ugyanezen az oldalon tengerimalacoknak egy normális méretű ketrec 119x58 centi. És remélem, azért neked is világos, hogy egy tengerimalac és egy kutya nem ugyanannyi életteret igényel...?

Hosszú távon egy UTAZÓketrec se nem biztonságos, se nem kényelmes otthon.


Szintén a linkelt honlapról idézet:

"A szobakennelekben és beltéri kutyaházakban biztonságosan el tudja helyezni kutyáját - azonban csak rövidtávra, átmeneti jelleggel érdemes és szabad igénybe venni. A kutya hosszabb időre történő elzárására ne használja a kutyakennelt a lakásban! Sérülések esetén és beszoktatási időszakban azonban nagyon hasznosak lehetnek."


Ha el akarod különíteni a kutyát, akkor egy ilyet tudok javasolni:

[link]

Ezzel el lehet érni, hogy pl. nehogy a konyhába kimenjen, illetve adott helyiség(ek)re lehet szűkíteni az életterét.


Hidd el, azzal, hogy bezárod egy olyan helyre, csak egy depressziós és egy idegileg gyenge kutyát fog eredményezni, nem biztonságot és boldogságot, ahogy te szeretnéd.

Ha nem hiszed: költözz be egy hétre a ruhásszekrényedbe, de légyszi az ajtót is zárd magadra, hiszen úgy a normális. Egy hét múlva tárgyaljuk újra a kérdést.

2017. márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem fogok vitatkozni, úgyis csak télen van bennt, mert utána az udvaron lakik.
2017. márc. 18. 21:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem vitatkozom, véleményt mondtam és tanácsot adtam, ugyanis eredetileg erről szólt a kérdés. Én kérek elnézést, nem tudtam, hogy csak a buksisimi kell, hogy milyen ügyes-okos gyerek vagy.

Szép estét.

2017. márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!