Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Ugye nem bénult le?...

SOS! Ugye nem bénult le? Helyre fog jönni?

Figyelt kérdés

Vasárnap este kullancsriasztót (advantix) cseppentettem a kistestű kutyámra, 1-2 cseppet a nyakára és 1 cseppet a farkára. Nagyon rosszul lett tőle, nem bírt lábra állni és nagyon nyüszített, zavart volt. Megfürdettem, majd hétfőn azonnal elvittem az orvoshoz. A vérképe rendben, cukra rendben, láza nem volt. Kapott infúziót, és antibiotikum meg fájdalomcsillapító szurit. Azt mondta az orvos, hogy ez allergia és hogy 1-2 napon belül helyre fog jönni. A kutyám eszik, iszik, lábra tud állni és lépéseket tenni, de szinte azonnal leül, maga alá húzva a farkát és nyüszít, felvakkant, kapkod a feneke felé. Megfürdettem újra, és látszatra jobban lett tőle. Tegnap ugyan ez, nem bírom elvinni sétálni, mert azonnal leül és sír. Elvittem egy másik dokihoz, aki megnézte a gerincét és a lábait is, kinyújtotta, forgatta őket. Na most azt tudni kell, hogy a kutyámnak mindkét lába patellás, amit majd a jövőben valamikor meg kell műteni, de a csepp előtt még vígan sétált, szaladgált. Azt mondta az orvos, hogy a patella miatt lehet a lábai érzékenyebbek és amiatt nem akar menni. Kapott egy szteroid injekciót, majd itthon adtam még neki kalcium pezsgőtablettás vizet amiből ivott is.

De a probléma továbbra is fennáll :( A hátára tud feküdni meg nyújtózkodva is mozgatja a hátsó lábait is gond nélkül, de nem akar menni hanem leül. Neten olvastam, hogy ez ugye egy idegméreg és attól rettegek, hogy maradandó idegkárosodás miatt van ez... Borzasztóan érzem magam és nem tudom már mit tegyek, hogy meggyógyuljon.


Ti ezt hogy látjátok? Valaki járt már így?


2017. márc. 30. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szinte biztos nem az advantix tól lett ez neki... Javasolni semmit nem tudok. Vizsgálják ki az orvosok alaposan. Jobbulást a kutyának
2017. márc. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szegény kutyus. Jobbulást neki!
2017. márc. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Most kelt fel, a lábára tud állni és tud menni, de elég bágyadt még mindig és erőtlen. Ráadásul az éjszaka hányt egy kis tápot :(


Sajnos olvastam a neten hogy másnak a kutyája is lett rosszul ettől a szertől (volt olyan akinek annyira hogy a kutya rángatózott, habzott a szája), illetve külföldi fórumokon is olvastam, hogy a kutya nem bírt járni tőle és levert volt.

Amúgy igen, az orvos is megjegyezte, hogy nem szokott gond lenni ezzel a szerrel, de úgy néz ki mi mégis érzékenyek vagyunk rá.


#1 az alapos vizsgálat alatt mit értesz?

2017. márc. 30. 09:01
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

A kutya farkára miért cseppentettél??? Pont azért kell a marjára, mert ott nem éri el, nem tudja lenyalni.

Simàn lehet hogy lenyalta a farkáról. Akkor viszont te mérgezted meg a saját kutyátad.

2017. márc. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem nyalta le. Meg akkor a vérvizsgálat is kimutatta volna.

Azért cseppentettem oda, mert azt mondták, hogy 1 csepp a tarkójához, 1 csepp a farkára.

2017. márc. 30. 09:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Az teljesen hülyeség.
2017. márc. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg helyre fog jönni, főleg, ha még fiatal, mert a leírásod alapján lassan, de azért javul. Türelemmel kell lenned. Kalciumot nem tudom, minek adsz neki, az nem használ semmit. Ha patellás, akkor inkább valami ízületvédő, zöldkagyló készítményt érdemes megpróbálnod, pl. Synoquin. Humán pezsgőtablettával többet ártasz, mint használsz.

Ami még használhat az idegeknek, az a B-vitamin. Pl. Milgamma, ezt szokták állatorvosok is adni kutyáknak. DE beszélj szakemberrel, hogy pontosan mennyi lenne jó neki, nehogy túl nagy dózist adj be.

2017. márc. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!