Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel kezelhetem a kutyám bőrét?

Mivel kezelhetem a kutyám bőrét?

Figyelt kérdés
Nagyon vakarózik,pedig nincs benne bolha.
2008. okt. 13. 11:54
 1/4 anonim válasza:
100%

Lehet,hogy fürdetés után nem mostad ki a bundájából alaposan a sampon.A sampon legyen mindig kutyára való, az emberi nem jó!Lehet ekcámája,allergiája vagy valamilyen más élősködője pl: atka. Feltétlenül vidd el orvoshoz!!!

üdv, Szatin

2008. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
De lehet korpás is. Vakard meg több helyen a bőrét, s látni fogod , hogy vannak e korpája.
2008. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,korpás a bőre de nem tudom mitől van,ritkán fürdik akkor is kutya samponnal.Erre esetleg tudtok valamit?
2008. okt. 13. 18:51
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
Én évente négyszer bevágom az ebeket a kádba, speciális sampon (cocker spánielnek filcesedés elleni, a keveréknek normál, az uszkárnak filcesedés elleni és bolhairtó sampon). Ezek a fürdetések kutyánként kb. egy óráig tartanak. Kádba be, jó alaposan átmosom, mindenhol, a fülük természetesen be"ragasztva", a végén kutyabalzsammal fényesítem a szőrüket. Amikor kiveszem őket akkor gyorsan rájuk dobom a törülközőt, hajszárító és fésűvel a szőrüket kifésülöm. Aztán ilyenkor végzem a szemcseppentést (a keverékemnek néha be kell csepegtetni, mert könnyebben szárad a szeme), a fültisztítást és a spotos kezelést. Átnézem őket, aztán egy óráig bent vannak, majd mehetnek ki az udvarra. Természetesen fürdés után speciális "parfümöt" kapnak, ami jó illatot ad és megvédi őket az élősködőktől. Minden nyár elején és végén a spani trimmelve van, az uszkárról is lenyisszantanak itt is-ott is, a kis keveréket is megigazítják. Gyönyörű a bundájuk, eddig semmi féle baj nem volt vele. Szerintem egyszerűen nem volt rendesen megmosdatva és korpás.
2008. okt. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!