Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől van az idén ennyi kullancs?

Mitől van az idén ennyi kullancs?

Figyelt kérdés

Eddig évente 1-2 darabbal találkoztam, most az idén már vagy 15-20 db-bal.

Kemény fagyok voltak, mégis mitől van most ilyen sok?


2017. ápr. 4. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk tavaly is rengeteg volt, de mi elég fertőzött részen is lakunk sajnos.

Igazából a fagyban sem pusztulnak el, csak lelassulnak (nem tudnak olyan ütemben szaporodni, mint egyébként), most viszont már előjönnek a jó időre. Lehet, hogy a te környékeden is volt ennyi eddig is, csak szerencséd volt, és nem találkoztál velük. Nálam is van, hogy egy séta alkalmával 6-8-at szedek le a kutyáról menet közben, de van, hogy egyet sem.

2017. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos évről évre több és több lesz. Az a helyzet, hogy nem irtják már pár éve. Azelőtt irtották annyit ért legalább, hogy kordában tartotta a populációt de azóta gondolhatod, hogy hatványozódik.
2017. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztalom.És ami a legbosszantóbb, hogy hiába használjuk azokat a nyakra cseppenthető bolha és kullancs írtókat, ugyanúgy van benne kullancs.Pedig rendeltesszerűen használjuk és mégsem működik.Közvetlenül a cseppentés után is másznak bele.Nem is értem.
2017. ápr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Közvetlenül a cseppentés után persze, hogy másznak bele, kell 1-2 nap, mire a hatóanyag beszívódik és eloszlik az egész testén. Amúgy olyankor érdemes váltani, idén a Bravectóra esküszik mindenki, eddig nekünk is bejött, pedig tavaly azonnal benyaltunk egy babéziát, amint ideköltöztünk.

Amúgy tényleg azért van ennyi kullancs, mert évekkel ezelőtt betiltották az irtásukhoz használt szert (nem az irtást, csak nincs mivel ölni őket), és azóta vígan sokasodnak.

2017. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szomorú...

Nálam hatalmas telek van, és a kutyák csak bent vannak.

Még csak nagy aljnövényzet sincs, csak fű (gaz) és 2 diófa.

Az egyik kutyát kezdtem el megnyírni, tavasszal szoktam, mert hosszú és dús szőre van. Nyírás közben szedtem ki ezt a rengeteg kullancsot.

Valószínű a macskában is volt, ő meg bent is szokott lenni.

Egyik nap egy hatalmas vértócsa volt a földön, megnéztem először magam, aztán a macskát, hogy vérzik-e. Utána vettem észre a széttaposott hatalmas kullancsot a földön. :S

2017. ápr. 6. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!