Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg árt a kutyának, ha...

Tényleg árt a kutyának, ha túl sokat simogatom?

Figyelt kérdés
Ha igen, ez miben nyilvánul meg? Lehet belőle nagyobb probléma is? Igazából csak akkor simogatom, ha odahívom magamhoz, de múltkor is túlságosan elmélyültem egy film nézése közben, és a végénél döbbentem rá, hogy már egy órája simogatom. :D Alapvetően is szoktam azért egy 20 percet dögönyözni. Amúgy hogyan lehet eldönteni, hogy mennyi számít még egészséges törődésnek?
2017. ápr. 12. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Sok kiképző azt ajánlaná, hogy "spórolj" a simivel, hogy az legyen a jutalom, ha a kutya valamit jól csinál, de ez egy elég nagy butaság tud lenni. Első sorban, nem minden kutyának a kényeztetés a legnagyobb értékű jutalom amit kaphat. Másodszor, igazán ártani nem tudsz vele. Mindenképp érdemes akkor simogatni, amikor számodra megengedhető, jó dolgot csinál. Pl ahogy írtad; odajön, ha hívod, filmezés közben (ha nyugodtan fekszik a kutya, azt mindig jutalmazni kell, ugyanis azt is tanulni tudják, így nem szedik szét a lakást amíg a gazdi nem foglalkozik velük).

Természetesen néha hagyni kell a kutyát, hadd legyen úgymond a "maga embere". Az önállóságot is tanulnia kell, így nem lesz abból se gond, ha elmész munkába/suliba és egyedül kell maradnia. Persze ezt is lehet gyakorolni.

2017. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon "attól függ" kategória. De a sok simogatást inkább sok alkalomra kell érteni, nem az esti filmnézés szokott lenni a probléma :)


Akkor van gond, ha állandóan ok nélkül simogatod a kutyát, ő meg rád se néz, nem veled foglalkozik közben, csak nagy kegyesen elviseli a puncsolást, és azonnal ott hagy, amint jobb dolga támad. Vagy ha minden egyes alkalommal meg van simogatva, amikor odamegy simiért, ilyenkor gyakorlatilag te vagy betanítva, és a kutya ugráltat. Ezek baromira nem tesznek jót a kapcsolatnak. És igen, egy idő után így tényleg nem fogja már jutalomnak értékelni a kutya a simogatást, hiszen akkor is állandóan kapja, ha nem csinált érte semmit, vagy amikor éppen kedve szottyan hozzá. Ha neked lenne egy hűtőd, amit valaki folyton feltölt csokitortával, akkor a harmadik nap után téged se motiválna az, hogy vidd ki a szemetet, és kapsz egy csokitortát.

2017. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nagyon hasznosak voltak. :) Meg fogom mutatni a barátomnak is, mert nagyon jól megfogalmaztátok, amit én fél éve nem tudok vele megértetni. Azért írtam ki a kérdést, mert újabban arckaparással követeli a simogatást, és nem voltam benne biztos, hogy a párom részéről lett inkább elszúrva a dolog. Ő az a típus, aki nem bírja megállni, én meg az vagyok, aki nehezen állja meg, de tudja, hogy ezzel a kutyusnak többet árt, úgyhogy ha nehezen is, de kibírja. Akkor minden esetben Ti hívjátok oda, vagy akadnak kivételek? Egy ismerősöm arra helyezte a hangsúlyt, de akkor ez is egy jóval bonyolultabb folyamat, mint ahogy az ember gondolná.
2017. ápr. 19. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!