Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Össze fog forrni a seb?

Össze fog forrni a seb?

Figyelt kérdés
Német juhász kutya emlődaganat műtétkor két helyen lett felvágva. Az egyik seb, a kisebb a 6. napon szétnyílt. Ez kb.2-3 cm, de kör alakú, mivel a bőr hiányzik. Az állatorvost hívtam azonnal. Elmondta, h mit tegyek rá, fertőtlenítés, stb. és majd össze fog forrni, ne aggódjak. Persze úgy tettem, ahogy mondta, de szerintem, soha nem fog összeforrni, mivel kör alakú, vagyis nem találkozik a két bőrszél és a bőr is hiányzik teljesen. Volt már valakinek ilyen problémája? Tényleg idővel összeforr és a bőr visszanő, ha a bőralja is hiányzik?
2017. ápr. 16. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Minél szorosabban húzd össze a bőrt a seb "2 oldalán" (mivel kör alakú a seb, válassz 2 tetszőleges oldalt). Sebtapasszal próbáld erősen összehúzni a sebet, majd valami kötszerrel rögzítsd a tapaszt.
2017. ápr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Össze fog nőni, felesleges ragtapasszal baszkurálni! A mi kutyánknak sipolynyílás alakult ki műtét után, szét nyílt a varrat, pár hét alatt összeforrt. Lényeg, ne birizgáld, de betadinnal kezeld le naponta!
2017. ápr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Reménykedem, hogy tényleg össze fog forrni.
2017. ápr. 17. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!