Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fognak a Kiskutyáim...

Mikor fognak a Kiskutyáim pórázon jönni?

Figyelt kérdés
8 hetesek, testvérek, és utálják a pórázt, még a nyakörvet is. Kb mennyi idő mire hozzászoknak? Hogyan érjem el hogy rájöjjenek, nekik az szabadságot jelent csak..

2017. ápr. 22. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Most lettek elszakítva az anyjuktól, azt se tudják mi van, úgyhogy nem kéne már rögtön erőltetni.... Majd idővel megszeretik a sétát, de most még hagyj nekik időt, ne várj el tőlük semmit és főleg ne ráncigált őket...
2017. ápr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyedfüggő.

De én fél éves korukig biztos nem várnék el (közel) fegyelmezett sétát.

A nyakörvet először lazán és csak rövid időre tedd rájuk, és ne piszkálj hozzá, ha rajtuk van, csak szokják. Ha már nem zavarja őket, akkor tedd rájuk a pórázt, de megint csak rövid időre, és hagyd lazára, hogy kedvükre jöhessenek-mehessenek.

Fokozatosság a lényeg!


Én is így terveztem, de az enyémet egyáltalán nem zavarta a póráz, így a második naptól kezdve (9 hetesen) folyton rajta van, hiszen 10-szer is kimegyünk egy nap, így egyszerűen csak megy rá a póráz és már mehetünk is. Néha a lakásban is ráteszem, ha valamiért kell, akár órákig sem zavarja - de ez kivételes eset, azt hiszem. Ha kinn sétálunk, kb. 80%-ban laza a póráz, bár még nem szabályos a séta, még csak 10 hetes, ebben nem fegyelmezem még, egyelőre csak a nagyon alap dolgokat gyakoroljuk.

2017. ápr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Eleinte csak nyakörv legyen rajtuk. Ha azt már megszokták, akkor otthon egyesével gyakorold a pórázos sétát velük. Jutalomfalattal, kutyát kedvesen hívogatva, elég guggolva stb.

Utcára sétálni még úgysem viheted őket, majd ha meglesznek az oltásaik.

2017. ápr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: igen, azt nem írtam, hogy az oltási program végéig mi is csak a kertben sétálunk.
2017. ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!