Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért megy neki az ivaros kan...

Miért megy neki az ivaros kan kutyáknak?

Figyelt kérdés

Egy éves ivartalanított kan kutyám van. Nagyon barátságos volt idáig mindenkivel, viszont egy ideje (két-három hónapja) elkezdett támadni (morog, vicsorít, nekimegy) más kutyának. Most jöttem rá, hogy csak és kizárólag ivaros kan kutyákkal van ez. Szukákkal és ivartalanított kanokkal nagyon jól elvan. Miért van ez? És lehet ellene tenni valamit? Kinövi majd?


Egyébként olyan mintha nem is bántaná igazán az "áldozatot", csak így acsarkodik. De volt, hogy a másik gazdival, közös megegyezéssel hagytuk, hadd játsszák le, és nem történt igazán semmi, csak rossz volt nézni, ahogy agresszorkodik. De a legtöbb gazdi megijed, meg én se szeretek ezen pörögni, hogy lesz-e valami baja neki vagy a másiknak.



#agresszió #kan kutya #ivaros kutya
2017. ápr. 24. 10:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%
Hát, bakker, én 50 éve vidéken, a nagyszüleimnél cseperedtem. Akkoriban nem volt szokás a kutyák szocializálódásával foglalkozni, főleg nem falun. Nőttek az odavetett koncon, tették a dolgukat, de nem volt becsületük. Rengeteg "ismerkedést" láttam, de egyetlen egyet sem, ami végzetes sérüléssel járt volna. A gyengébb előbb-utóbb behódolt, és felkínálta a nyakát. Ez pedig ösztönös gátat képez az erősebb egyedben a további agresszióval szemben. Igaz, ami igaz, abban az időben nem is tenyésztettek ki külön harci kutyákat, amikből, ha nem tudnád, pontosan ezeket az ösztönös viselkedési formákat, ezeket a gátakat ölték ki.
2017. máj. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Most kicsit összezavartatok. Amúgy azóta párszor elkaptam a grabancát, erőteljesebben. És nem adtam fel, vittem társaságba ugyanúgy. Pár kutyával azóta már összehaverokodott (olyanokkal is, akiknek nekiment). Mintha elfelejtette volna. Persze volt, hogy éreztem, azért megy köztük a dominanciaharc, de nem ugrott neki, mintha inkább játékkal, birkózással mérték volna, ki hol helyezkedik el. De olyan is volt az elmúlt pár napban, hogy ezektől a sikerélményektől magabiztos lettem, és megint odaengedtem és random megint nekiment egy ivaros kannak. Szóval még dolgozni kell az ügyön, de én látok némi fejlődést
2017. máj. 3. 16:26
 13/15 anonim ***** válasza:
Na örülök, hogy már kezd alakulni :) sose add fel, és ha nekimegy, akkor addig próbálkozz egy adott kutyával, amíg meg nem érti, hogy nem lehet. Pozitív visszajelzéseket is kapjon. Egyébként lehet, amit te dominanciának látsz játék formában, az szimplán játék. Van nálam most egy cane corso, ideiglenesen 3 hétre, ő sem egy angyal, de alakul, most már elgondolkozik,nem reflexből ugrik ki a másikra, és én minden nap egy neki unszimpatikus kutyával összeszoktatom, feltéve, ha a másik kutya gazdija nem menekül el :D mondjuk nálam nincs ilyen teketóriázás, ha hülye, grabancánál fogva lenyomom és amíg le nem nyugszik, addig nem kelhet fel... lassacskán felfogja :D
2017. máj. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező! Ez a viselkedés valóban az arcoskodásnak a jele. Szerintem próbálj meg felkeresni egy kutyasulit, hátha tudnak segíteni.

Nekem most egy ilyen megoldás jut az eszembe: jó lenne ha össze tudnál beszélni egy másik gazdával, akinek ivaros kanja van és erre az arcoskodásra a kutyája valamilyen szinten semlegesen tudna reagálni, tehát nem menne bele a kutyád "játékába". Ezek után mind két kutyát pórázra tenném és nagyon messziről, nem a kutyával szemben (mert az elég fenyegető a számukra), hanem csak előttük elhaladnék. Ehhez egy jó nagy terület kéne, és simán csak annyi a dolgod, hogy elérd, hogy a kutya nyugodtan elsétáljon előtte. Ezt a távolságot fokozatosan lehet csökkenteni aszerint, hogy a kutya hogyan reagál erre. Ha arcoskodik, akár egy pórázrántással,(semmiképp sem rángatással) egy határozott mozdulattal és egy NEM!-mel indulj el a másik irányba, a másik kutyától elfele. Ha lenyugodtak a kedélyek, megint ugyanígy próbálj meg elhaladni előttük. A másik gazdának nem kell semmit csinálnia, nyugodtan álljanak meg egy helyben. Ha sikerült elmenni előttük, meg lehet jutalmazni a kutyát és akár játszani is vele. Fokozatosan csökkentsd ezt a távot, ha nem megy mindig lépj vissza egy lépést és távolabbról próbáld. Nem állítom 100%-ra, hogy ezek után nem akar majd összeacsarkodni vele, de ha minden jól megy legalább nyugodtan el tudtok majd sétálni melletük/előttük. Pár szem jutalmat vegyél a kezedbe, próbáld meg elterelni a másik kutyáról a figyelmét, játssz a közelükben, hogy veled és ne a másik kutyával foglalkozzon. Idővel talán kapizsgálja majd, hogy mit vársz el tőle. Ez akkor lenne eredményesebb, ha több helyen és több kutyával is meg tudnátok csinálni. Esetleg ha eljuttok odáig, hogy nem akar nekimenni, akár megszagolja, de nem akar összeacsarkodni vele,dicsérd nagyon meg, jutalmazhatsz is, így megtanulja, hogy ne vesszen össze vele és ráerősítesz a jó viselkedésre. Persze ez csak akkor működik, ha a másik kutya sem akar vele összeveszni! Ez nem oldja meg teljesen a problémádat, de erre talán később lehet építkezni. Most ez jutott hirtelen eszembe, remélem valamennyire tudtam segíteni! :)

2017. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó, meg mindenkinek köszi, jókat írtatok. Tervezek kutyasulit vele, de eddig majd minden problémát sikerült nélküle megoldani, nem idegenkedem tőle, csak külön öröm, ha sikerül egyedül megoldani a problémákat. Azóta is találkozott több ivaros kannal, nem volt gond, de érzem, hogy még résen kell lennem. Ez a pórázas dolog jó ötlet, ki fogom próbálni.
2017. máj. 8. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!