Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foresto mellett 2 kullancs a...

Foresto mellett 2 kullancs a kutyában?

Figyelt kérdés
Tudom,tudom egyik sem nyújt 100%os védelmet, de ennél többet vàrtam egy ilyen dràga nyakörvtől. Sokat jàrunk erdőbe, sok rà màszik de most találtam benne is. Talàn kellene Advantixot is hasznàlni mellette?

2017. ápr. 27. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Halmozni nem érdemes a szereket... Viszont van egy gyógyszer,amit fel kell írnia az orvosnak,és ahogy a kullancs vérrel érintkezik azonnal elporlad. Ez bevált az én kutyámnál. Ha igény van rá akkor leírom a gyógyszer nevét is,de mint mondtam vényköteles.
2017. ápr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elképzelhető simán sajnos, nekem ugyanez mellé tavaly sikerült is egy babéziát is összeszedni csóri kutyámmal, szerencsére az orvosok megmentették(BP, XXII ker.)

Azóta bravectót tömök bele, na ennek meg olvasom a májkárosító hatását...de emellett egy darab nem volt benne, naponta mi is visszük a rekettyésbe.

Jó még a piret-mix, olcsó is, amellett se nagyon ment bele kullancs, csak ragadt szegény kutya, meg büdös lett tőle.

2017. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk a Frontline csepp évek óta beválik.Mi is próbálkoztunk nyakörvvel nem sok sikerrel.
2017. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Dehogy porlad, ez nem valami sci-fi. Csak elpusztul. De viszont az a szer nem tartja távol, csak megöli, ha vért szív.

Kérdezőnek: te is írod, tudod, egyik sem 100%-os. Belefuthattok egy olyan helybe, ahol nagyon sok a kullancs. Ha akarsz kiegészítést mellé használni, ne vegyszeres cseppet, hanem pl. próbáld séta előtt befújni valamivel, Neostomosant vagy illóolajok vízzel higított elegyét szokták így használni, vagy olvastam már hígított almaecetről is, de tehetsz rá geránium illóolajat is.

2017. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Forresto mellett és még más szereknél is belemegy a kullancs, csak éppen megdöglik. Ezért nem is tudja magát megszívni.

Ha megszívott kullancsot találtál, sajnos kevés a védelem a kutyádnak.

2017. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem volt megszívva hálistennek:)
2017. ápr. 27. 13:10
 7/13 anonim ***** válasza:

NexGard Spectra, mert a kullancs mellett, bolha és szívférgesség ellen is véd.

[link]

2017. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kinél mi válik be! Nekem szerencsére mindként kutyámnak megfelelő biztonságot nyújt, igaz sokszor előfordul döglötten szedek ki belőlük kullancsokat. Nem lehet, hogy a nyakörvetek 6 hónapnál régebbi, vagy talán túl sokat érte víz, mert akkor csökken a védő képessége?
2017. ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én pont a múltkor beszéltem erről a dokinkkal. Ő azt mondta, hogy még ha belemászik is a kullancs, a mérget (ami a betegségeket okozza) nem tudja visszaköpni a kutyába, mert elpusztul. Szóval elméletileg védett a kutya.
2017. ápr. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem elég az Advantix. Nekem is ezt javasolták valamelyik nap itt :)

Egyébként a Bravectot bevizsgálják, Németországban, mert nagyon sok a halálos eset....

2017. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!