Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok kölyök csivavákat...

Hol tudok kölyök csivavákat venni/örökbefogadni Románián belül?

Figyelt kérdés
Lehetőleg Szatmárnémeti közelében

2017. ápr. 29. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
gondolom tenyésztők arra is léteznek.
2017. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kerestem, de csak Magyarországon találtam jó tenyésztőt.
2017. ápr. 29. 19:25
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha találtál Magyarországon jó tenyésztőt akkor miért nem hozod el onnan? Szatmárnémet amúgy is közel van a határhoz.
2017. ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretném részletezni az okait, ha nem baj :)
2017. ápr. 29. 19:42
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Hát bocsi, kutyát sehol sem lehet kérni házhoz szállítással... A kutya egy élőlény még mindig és nem egy tárgy, normális tenyésztő/szervezet mit gondolj az olyan leendő gazdiról, aki nem képes pár km-t utazni a kutyáért, aki 15 évig a társa lesz?
2017. ápr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az elhozása költségei töredéke annak, amit arra költhetsz ha egy szaporítótól veszel közelről egy ilyen amúgy is túlszaporított fajtát. Megértem hogy van akinek nagy gond messzire menni érte, de hidd el megéri. Esetleg ha felveszed a kapcsolatot egy tenyésztővel, foglalsz egy kutyát meg tudod vele beszélni, hogy esetleg elhozza. Van olyan tenyésztő, aki amúgy is szereti megnézni hova kerül a kutyusa, milyen körülmények közé, és ezt ennek alkalmával meg is tudná ejteni. Viszont előtte legalább egyszer így is valószínű, hogy találkozni szeretne veled, a lelkiismeretes tenyésztő nem ad oda kutyust csak úgy oda.
2017. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a legtöbb ,,jóindulatú,, választ, azért tettem fel a kérdést, mert a húgom szeretne kutyust, és a csivava a kedvence. Eddig úgy volt, hogy Magyarországról lesz, de gondoltam megkérdezem, hátha lehet innen is venni, mert az úgy egyszerűbb. De ok, köszönöm a ,,kedves,, válaszokat...
2017. ápr. 30. 12:28
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, neked tényleg köszi :)
2017. ápr. 30. 12:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha már a kutya vásárlás ekkora gondot okoz és ennyi fejfájással jár akkor fölösleges belekezdeni. A sértődésen is teljesen fölösleges de ha már ennyire nehezedre esik gondolkodni akkor segítek. A nevesebb tenyésztők mind járnak versenyekre, kiállításokra akár belföldön akár külföldön van. Mivel már 'találtál' jó tenyésztőt magyarországon miért nem hívod fel és kérdezed meg, hátha ismer valaki erdélyben? A legtöbb esetben segítőkészes és ha tudnak segítenek, mivel nekik ez nem egy verseny, hogy ki adja el a legtöbb kölyköt. A távolságos problémád pedig nem teljesen értem. Én 2200 km-t utaztam az egyik kutyámért, mert kimondottan abból a vérvonalból szerettem volna kutyát. Te pedig közvetlen a határ mellett laksz és Budapest sem egy komoly távolság. Kutyát vállalni nem kötelező, ha nem vagy képes kompromisszukra az ügy érdekében akkor el se kezd.
2017. ápr. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!