Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ajánlani egy jó Border...

Tudtok ajánlani egy jó Border Collie kennelt Veszprém, esetleg Fejér megyében?

Figyelt kérdés

Először is, 14 éves vagyok, és fiú. Ő lenne a családban az első kutya. (A szüleimnek már voltak kutyái.) Utána olvastam, és tisztában vagyok vele, hogy milyen előnyei és "hátrányai" (,már ha lehet így nevezni) vannak ennek a fajtának.

Kisvárosban lakunk, kertvárosi környezetben, családi házzal és egy nagy udvarral. Hétköznaponként 2,5-3 órám lenne csak a kutyával foglalkozni (séta, játék, tanulás...). Sokat biciklizek, és futok. Gyakran járunk kirándulni. Nem szeretném semmilyen versenyre, vagy kiállításra vinni.



2017. máj. 1. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
NEM!!!!!!!😲
2017. máj. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kutyát sosem lakhely alapján választunk. Hanem párosítás alapján. Én másfél évet vártam arra az alomra ahonnan lett a borderem és előtte még másfél évet csak utánajárással,olvasgatással,felkészüléssel töltöttem. A másik,hogy gyereknek amúgy sem való ez a fajta, pont azért mert okos és túl jár az eszeden. Nagyon fontos a következetes nevelés. Az én bordereim nem is szeretik a gyerekeket amúgy, ki is kerülik őket, a tizenéveseket is.A harmadik pedig az hogy hiába lenne most napi 3 órád rá, mivel fiatal vagy és tanulsz ez változni fog. Őket esőben sárban fagyban vinni kell különben rombol. Minden nap igényli a 3 órát. Egy kutyát 15 évre veszel ami nagyon nagy felelősség és később lehet hogy mész egyetemre, bulizol, csajozol, haverokkal leszel és nem lesz elég időd egy bc-re és csak rosszat teszel neki. Nekem csak akkor lett ilyen kutyám amikor végeztem a sulival és tudtam hogy bele fér az életembe. Suli után fáradtan nem hiszem, hogy neki állsz majd vele még sportolni,túrázni és tanulni amikor neked is ott lesz a rengeteg tanulnivaló. Szerintem másik fajtát válassz.
2017. jún. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Én is ennyi voltam az első borderemnél :) Hajrá!

2017. jún. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!