Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be kell áztatni a kutyatápot?

Be kell áztatni a kutyatápot?

Figyelt kérdés

8 hetes kölyök corsonak dog chow tápot be kellene áztatni? Nem rég hányt és szinte egészbe voltak a tápdarabok. Lehetséges hogy túl sokat kapott és azért hányt?

Előre is köszönöm!


2010. máj. 15. 11:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Be ne áztasd annak a szerencsétlennek nem egy 10 éves kutya ez aminek nincsenek fogai. Amúgy meg a kutyák nem rágják meg a kaját csak nyelik ezért volt egyebe. valszeg azért hányt mert sokat evett. Azért ne áztasd be mert tisztítja a fogait és így legalább lassabban eszi.
2010. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Én beáztattam egy darabig kb. 1hétig mert az én kiskutyám behabzsolta aztán kihányta vagy ép fuldokolt tőle!:)

A tenyésztőnél úgy szokta meg hogy ázott és neki esett a kajájának mindig!Aztán úgy csináltam,hogy beáztattam az adagjának a felét megette,utána meg szárazon megkapta az adag másik felét amit már nem falt be olyan gyorsan!10 hetes kora óta csak szárazat kap,szépen eszik!:)

2010. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Én sem áztattam soha a száraz kutykaját. A lényeg, hogy legyen előtte mindig víz, mert sokat isznak rá. Viszont attól erősödik a foga, állkapcsa, és valóban még tisztítja is a fogait. Csak a valóban nagy cupákot rágcsálják, egyébként szinte egyben nyelik, kevés rágással a kaját. Baromi erős a gyomornedvük, minden ehetőt megemészt rágás nélkül is. Valószínű, hogy mohó volt a kutyusod.
2010. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

ilyen kis kölyöknek még én is beáztatnám, aztán amikor már látod, hogy erősebb....

akkor mehet neki szárazon

2010. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Volt mellette víz és valóban ivott rá bőven... Köszi akkor nem áztatjuk be de mindig lesz ott neki víz is.
2010. máj. 15. 12:11
 6/16 anonim ***** válasza:
14%
Kutyatáp? Lol. Az én kutyáim mindig csak húst esznek és csontot és soha semmi bajuk nem volt. Normális kajával kéne etetni szegény kutyát nem ilyen száraz sz*rokkal.
2010. máj. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%

12:09-es vagyok

nincs azzal semmi baj, ha prémium táp, bár igaz, hogy nekem nem váltak be, de azért szoktam adni néha-néha azt is "házikoszt" mellé...

2010. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem most még áztasd be tejbe vagy vízbe. amúgy az én kutyáim midig megrágják nem nyelik le egéstben. Pedig már felnött kutyák.
2010. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Mi beáztattuk mert nem tudta megenni a rendes kölyöktápot. Mondjuk beteg is lett . (Hányás , hasmenés) Azután már nem áztattuk be , te se áztasd be
2010. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Ajánlatos meleg folyadékkal leönteni a tápot. Nem kell áztatni, azonnal odaadható. Előadáson hangzott el, hogy a szárazon megevett táp után sok vizet isznak. A gyomorban a száraz hirtelen kezd el megdagadni. Viszont a vizesen etetett már vízzel együtt kerül a gyomorba, így evés után még az azonnali vízivászat is elmarad.Tápot nem rágnak a kutyák. Ha nagyobb a szem, a hátsó őrlőivel összeroppantja.
2010. máj. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!