Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha külön etetem a macskák...

Baj, ha külön etetem a macskákat és a kutyát?

Figyelt kérdés
Van 3 macskánk ők maradékokat kapnak (csontokat pl) és egy kölyökkutya akinek tápot szoktam adni és konzervet mert még 8-10 hetes és nem merem a barf étrend szerint etetni. Nem akarom, hogy egy tálból csemegézzenek. Eddig kaptak, ha megláttam, de most úgy döntöttem, a macskákét olyan helyre rakom, ahol Lili nem éri el és amikor Lili eszik, akkor én ülök mellette és mondjuk kávézok vagy addig beszélgetek telefonon egy barátnőmmel, utána elrakom egy olyan helyre a dobozát ahol a macskák nem érik el. Párom szerint mókás, miért baj, ha együtt esznek vagy, ha a macskák esznek Liliéből? Nem tudom, én nem szeretném. Ti mit gondoltok? Egyenek egy tálból vagy jó ez így?
2017. máj. 2. 15:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ne etesd egy tálból a kutyát meg a macskát! Ok ha véletlen egyszer egyszer odamennek a másikhoz...
2017. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam. De ez így jó módszer, hogy ülök a kutya mellett amíg eszik vagy meg lehet értetni máshogy a macskákkal, hogy ne? Mert a macskákét olyan helyre raktam ahol Lili tényleg nem éri el..
2017. máj. 2. 15:35
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen egészséges ha külön eteted őket!
2017. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

A macskában is pont akkora kárt tud tenni a főtt csont mint a kutyában, és mivel maradékról van szó gondolom nem nyersen eszitek a húst.

A maradék különben egyiknek sem jó.


Magával a külön etetéssel nincs baj különben, a macska táp (jelen esetben lényegtelen, de azért leírom) túl süs a kutyának és nem tesz jót neki. A kutyatáptól pedig könnyen elhíznak a macskák. Amúgy 8 hetesen kaphat már BARF szerint, de ha azt is ennyire körültekintően végzed mint a macskák etetését akkor maradj a tápnál, mert a BARF nem abból áll, hogy kap nyersen pl csirke nyakat és ennyi.

2017. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
24%
Ha a macskák a kutya táljához mennek mikor eszik az eb, zavard el őket. Csak megtanulják előbb-utóbb, hogy tabu a kutya tálja.
2017. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy el fogtok ítélni, de engem csak Lili érdekel. A macskák már itt voltak, mikor ideköltöztünk. Próbáltam elajándékozni őket, de nem kellettek senkinek. Én nem szeretem a macskákat, soha nem is költöttem rájuk, orvoshoz se vittem őket maradékot kapnak amit már nem eszünk meg. Eleinte próbáltam őket elzavarni is, de a házhoz vannak szokva. Nem játszok velük, nem simogatom őket, ha itt vannak és van maradék, adok nekik, de ennyi.


Kutyás voltam mindig, Lilit azonnal elvittem orvoshoz mihelyst elhoztam, minőségi tápot és konzervet kap és nem, nem etetem nyers csonttal, se nyers hússal. Volt már kutyám, a legjobb barátom volt, csak most nagyon izgulok, nem akarok semmit elrontani vele kapcsolatban. A tápot és a konzervet sem akarom sokáig erőltetni akkor ezek szerint mehet már a barf? Régi kutyámnál máshogy működött minden, ott főleg úgy mentek a dolgok, ahogy anyáék jónak látták, de ő most csak az enyém és szeretném jól csinálni!

2017. máj. 2. 15:45
 7/18 anonim ***** válasza:

Azért csak próbálj meg gazdát találni a cicáknak.

És csontot ne adj nekik! Nagyon veszélyes, bele is halhatnak. Más maradék se jó, de megértem hogy nem akarsz rájuk költeni. De csontot semmiképp!


Érdemes lenne kapcsolatba lépni állatvédő szervezetekkel, hogy a cicáknak segítsenek gazdát találni. Mert ez így nem jó nekik.

Ha leírod merrefelé laksz és küldesz néhány fotót a cicákról, akkor segítek nekik gazdát találni.

2017. máj. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem volt jó ötlet :(

Lili látta, h kint van a kerítésen kívül a macskák kajája és addig addig próbálkpzott, hha nem mosok fel éppen, akkor kimászik..kidobtam a macskák kajáját meg a dobozukat is lehet, hogy az lesz, hogy nem fogok nekik enni adni tudom, nem szép dolog, de fontosabb nekem a saját kutyum, mint 3 olyan macska, akit itthagytak. Nem bírnám ki, ha elszökne.. vagy csak akkor kapnak enni, ha itt vannak.. ez humánusabb.. nem lesz kint a táljuk, ha vmelyik idejön kap enni, de többet nem kockáztatok...szívem szt elzavarnám őket, de nem vagyok ilyen kegyetlen..

2017. máj. 2. 18:18
 9/18 anonim ***** válasza:
A cicák ne egyenek a kutyus kajájából, nem tesz nekik jót, fordítva sem a fehérje miatt. Milyem tápot eszik a kutyus? Csak mert minden szarra ráírják hogy prémium. Egyébként szerintem nem baj. A kutyusnak ne hagyd elöl az ételt, de gondolom ezt tudod.
2017. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
25%

Mondjuk a kerítést is megcsinálhatnád, mert ha most kitudott volna szökni akkor máskor is ki fog tudni ha eszik ott macska, ha nam.

Amúgy ha nincsenek nálatok egész nap a macskák akkor valószínűleg más is foglalkozik velük, más is eteti őket. Gyakran előfordul az ilyen utca macskákkal. Persze ha az elején nem szoktatod oda őket azzal, hogy adsz nekik enni akkor most nem lenne gondod ezzel. Még ha ott is voltak mielött oda költöztetek, a macskák nem feltétlen maradtak volna ott ha nem kapnak enni, mivel a macskák elég bizalmatlanok.


A másik válaszodra visszatérve.

Igen, BARF-ozni elkezdhetsz. Ajánlom figyelmedbe a két BARF-os csoportot facebookon. Ott minden le van írva normálisan. Különben sokan 3-4 hetes korukban kezdik a nyers etetést. (pl: https://www.youtube.com/watch?v=WQr6h4LJKQc , https://www.youtube.com/watch?v=na-c3A9H1cE )

Arra figyelj, hogy amikor kezded elötte ne kapjon konzervet mert teljesen más az emésztési idő és hasmenése lehet tőle. A konzerv amúgy sem jó, de erről nem akarok vitát nyitni mert biztos lesz valaki aki másképp gondolja.



Ahogy az elöttem válaszoló is írta, próbálj gazdát találni a macskáknak, bár ha nem kölyök macskák akkor nem lesz egyszerű.


Azt még hozzáfűzném, hogy látszik hogy nagyon igyekezel a kutyával de van még mit tanulnod a felelős állattartásról.

2017. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!