Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászhoz hasonló kutyák?

Németjuhászhoz hasonló kutyák?

Figyelt kérdés
A jövőben majd szeretnék egy új kutyát, viszont amikor megemlítettem apukámnak, hogy a németjuhász (vagy goenendael) tetszik, nemet mondott, mert hogy az túl nagy. Viszont nekem ezek a típusú kutyák tetszenek, csak sajnos nem vagyok otthon a fajták terén. Úgyhogy légyszíves tudnátok írni a németjuhászhoz hasonló, csak kisebb méretű kutyafajtákat? Jobb lenne, ha fajtiszta lenne és nem keverék (mert apukám nem kedveli őket), illetve rövidszőrű lenne, de ezek a tényezők nem olyan fontosak. Megpróbálok majd utánanézni is. Előre is köszönöm :)

2017. máj. 2. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mali? Kisebb, ok annyira nagyon nem hasonlít... A szőre sem vészesen hosszú és jobb munkakutya!
2017. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

A mali és a gröni egy fajtacsoportba tartozik, nincs méretkülönbség. Egyébként is hatalmas felelőtlenség és butaság kő kemény munkakutyákat ajánlgatni teljesen laikusoknak és kezdőknek.


Kérdező, mire szeretnéd a kutyát? Mit akarsz vele? Hogy foglalkoznál vele? Hogy tartanád, mit nyújtanál neki?

2017. máj. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Gyereknek nem ajánlunk Malit, meg amúgy senki másnak. Aki képes felnevelni az pedig már ismeri a fajtát.


A fajta ajánláshoz pedig érdemes lenne még pár dolgot mondanod.



Mennyi időt tudnál a kutyára fordítani?

Van kutyás tapasztalatod?

Zavar ha hullik a szőre?

Hol tartanád?

Kutyaiskolába vinnéd?

Kisgyerek a családban?

Ha igen, hány éves(ek)?

stb.

2017. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a mostani kutyáink elég rossz állapotban vannak, mert amikor még kicsi voltam, sokat foglalkoztam velük, viszont ahogy nőttem fel, nemcsak én, de a szüleim és a testvérem is egyre kevesebbet foglalkozott velük. Így most ott tartunk, hogy az egyik tíz, a másik lassan 14 éves, és szegények elég rossz állapotba vannak, nem taníthatók ilyen korban, így egy pér évig nem lehet új kutyánk, mert anyukám nem akarná elpasszolni valahogy a kisebbet (amúgy is csak azt szereti)... Viszont rájöttem, hogyha lenne egy normális, tanítható kutyánk, avagy ha újrakezdhetnénk, akkor én szívesen foglalkoznék vele, már amennyiben az iskola engedi (időre célzok). 14 évnél kisebb gyerekek nincsenek a lakásban, így ezzel nem kell bajlódni. Ha tanítható lenne, akkor a kertbe is kiengednénk, ami szerencsére elég nagy, így lenne mozgástere, és sétálni is elvinném sokkal szívesebben, mint a mostaniakat (nem arról van szó, hogy nem szeretem őket, csak tulajdonképpen semmit nem lehet velük kezdeni). Kutyaiskolába soha nem vittük egyik kutyánkat se, és én nem is szeretném. Ha hullik a szőre, nem olyan nagy baj, van cicánk és annak is ki szoktam kefélni a szőrét illetve néha leszedem onnan ahol van. A gond az, hogy mire lehetne egy új kutyánk, addigra nagyobb leszek és még kevesebb időm lenne rá, így azért kérdezem, hogy esetleg a jövőbe tekintve, milyen kutyát szeretnék majd, illetve mivel tudom, ez mástól is függ, egyelőre csak fajtákat keresek, hogy akkor majd esetleg minek érdemes utána nézni.

Viszont ha még azelőtt lehetne egy új kutyus itt, mielőtt esetleg elköltöznék innen, azért leírtam a kérdésekre a választ nagyjából.

2017. máj. 2. 23:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek alapján akkor a Malit végképp kihúznám a listádról és a Németjuhászt is. Mindkét fajta mellett erősen ajánlott a kutyaiskola, ráadásul a Malinak elég se lenne amennyi időt tudnál vele lenni iskola mellett.

Bár a Goenendael is belga juhász, ő korántsem annyira hiperaktív már mint egy Mali, sportra nagyon nem is viszik már őket, inkább csak terelni meg show. De ugye őt is kihúzhatjuk a listáról.


Viszont egy kicsit vissza is térnék a válaszodra mert ez a két sor nagyon szemet szúrt.

"A gond az, hogy mire lehetne egy új kutyánk, addigra nagyobb leszek és még kevesebb időm lenne rá"

"viszont ahogy nőttem fel, nemcsak én, de a szüleim és a testvérem is egyre kevesebbet foglalkozott velük."


Ha te a közeljövőben szeretnél egy kölyök kutyát az még jó 10-15évig veled lesz. Viszont ahogy te is mondtad pár év múlva már alig lenne időd rá és se a szüleid se a testvéred nem nagyon foglalkoznak a mostani kutyákkal akkor mi a garancia, hogy amikor neked már alig lesz időd rá akkor másnak lesz? Mi a garancia, hogy más tud majd vele foglalkozni, akar majd vele foglalkozni? A kutya tartást ne csak 1-2 évre előre nézd hanem legalább 10 évre érdemes előre tervezni. A kutyának ugyan úgy szüksége lesz rád 2-3 évesen mint 8-10 hetesen. Ezt érdemes lenne átgondolnod mégegyszer. Mi lesz ha elköltözöl és a kutyát nem viheted magaddal? Képzeld magad a kutya helyébe, hogy neki mennyire lenne jó ez.



A fajtákra vissztérve, sokat gondolkoztam és bár rengeteg fajtát ismerek nem nagyon jut eszembe egy olyan se aki küllemben kicsit is hasonlít a Németjuhászra de a leírtak alapján elég lenne neki amit nyújtani tudsz. Persze olyat tudnék írni ami hasonlít ezekre, de nekik mind óriási mozgásigényük van és sokuk még szellemi lefárasztást is igényel.

2017. máj. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne időd rá minden nap, akkor ne vegyél kutyát! Bár tanulás, munka, család mellett is lehet kutyázni, ha valakinek fontos a kutyája, szereti és van célja vele. Minden más kifogás. De munkakutyát megvenni, amíg kicsi babusgatni majd a kertben "tartani" hogy annyi legyen a világa baromság. Nekik nem elég a mikor eszedbe jut elviszed 5 percre sétálni élet. A kutya, ahogy minden más állat nagy felelősség. Ha rossz a kedved akkor is ha nyaralás van akkor is, ha leszakad az ég, vagy full taknyos vagy és az ágyból sincs kedved kikelni akkor is.

Én 15 évesen kezdtem el kutyázni (előtte is volt kutyánk, de akkor vettem a spórolt pénzemen egy Schnauzert amiről én gondoskodtam minden téren) a korábbi kutyánkat a szülőkkel felváltva nevelgettük stb. Mondjuk az Bernáthegyi volt, szal a séták kisgyerekként amikor fiatal volt a kutya csak szülőkkel volt megoldható...

Szal a Snaci jött. Rengeteget tanultunk. A tenyésztő megtanította a timmelést. A Snaci (Óriás) tud nagyon makacs lenni, nagyon mozgásigényes pont olyan mint amit te is akarnál (NJ és társai)

Jártunk kiállításra, kirándulni. Komolyan a legjobb kutyás emlékek. Mellette nem volt olyan, hogy most nincs kedvem menni... Alapból ha elcseszett volt a kedvem (15-20 ig azért sok ilyen megesik :D ) máris jött vidítani, mentünk csavarogni. Igaz akkor a net sem volt divat mint manapság. Suli mellett, bnő mellett is jutott rá idő. A bnő így fogadott el. A kutya volt előbb. És nyilván nem is "dobtam volna" a kutyát miatta.

Utána a köv kutya ill a mostani már bőven felnőtt fejjel is mindent megkap. Mostmár könnyebb is (anyagilag nyilván) de ha azt nem vesszük figyelembe akkor is ott van a napi 2 séta plusz a játék, tanulás. Túra, kirándulás a kutyával. Kutyasuli minden héten stb... És belefér a mindennapokba, mert bele kell férnie. Esőbe hóba, mindenkor. El se tudnám képzelni ha kimaradna.

Ha nem gondolod komolyan, akkor ne is vágj bele.

2017. máj. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy nem gondolom komolyan? :D

Azért kérdeztem, mert újra szeretném kezdeni, majdnem egész gyerekkoromban nem volt egy normális kutyám aki bejöhetett a házba, tiszta volt (kisebben nem tudtam volna fürdetni a mostaniakat, és nem is fogtam akkoriban fel, hogy milyen fontos lenne nekem egy kutya, (amilyenre most vágyok) bár szerintem ez természetes) később pedig, bevallom, az én hibám, hogy nem foglalkoztam velük, bár már akkor is mondhatni reménytelennek látszott a helyzet, nagyon öregek voltak már. Így most jobban átgondoltam, és rájöttem, mire új kutyánk lenne, még kevesebbet tudnék vele foglalkozni, így szerintem csak akkor szeretnék egy új kutyát befogadni, ha már nem a szüleimmel fogok lakni, mert ha nem így lenne, akkor nem maradhatnék vele élete végéig (vagy hát ki tudja). Furcsán hangzik, legalábbis nekem, de igyekszem a jövőre is gondolni. Viszont az nem tudom, hogyan alakul, így egyelőre csak fajtákat keresek. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, majd még jobban elgondolkozok ezen, és nézegetem, hogy melyik fajta milyen. Bár ha valaki szívesen segít az egyes fajták tulajdonságaiban, pl. melyik igényel mennyi mozgást, kell-e neki kutyaiskola stb., azt szívesen elfogadom :)

2017. máj. 3. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!