Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kezdett el félni a...

Miért kezdett el félni a kutyám a dörgéstől? Eddig nem volt vele baja.

Figyelt kérdés

Az első szilveszter éjszakáját (3 hónaposan) végigaludta kint a saját házában, pedig durrogtattak rendesen, aztán ugye voltak viharok tavasszal-nyáron, semmi gondja nem volt.

A mostani szilveszterkor viszont azt sem tudta hova bújjon, beengedtük az előszobába, ott is félt. Azóta, ha dörög az ég, nagyon fél. Nem tudom, hogy azzal teszek-e jót, ha beengedem és nyugtatom (amit ugye "jutalmazásnak" értelmezhet), vagy hagyjam kint, hogy szokja. De annyira sajnálom :(


2017. máj. 4. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy ott rontottad el, hogy nyugtatgattad, jól látod.

Viszont vannak kutyák akik ahogy idősödnek, úgy kezdenek el félni. Az enyém is ilyen. Kiskorában akár puskát is durrogtathattak volna a füle mellett, ma már egy légpuskától is összesz*rja magát.

2017. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet trenírozni ez ellen! felveszed a dörgést, vagy lejátszod...közben jutalomfalatokat adsz neki...az enyémnél bevált rövid! idő alatt, én sem hittem el..! máltai..

Azóta sem szereti de nem rezeg,stb..

2017. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
...hogy pontosan ez hogy mükszik nézz utána, és biztos hogy sok türelem kell hozzá, de megéri! Azóta a tüzijáték sem zavarja.
2017. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg a legjobb, ha beengeded, de nem foglalkozol vele. Ha kint hagyod csak rosszabb lesz, jó esélyjel pánikból el is fog menekülni, szökni. Ha beengeded és dicsérgeted, simogatod pedig jutalmazod is, és azt jelzed, hogy te is ideges vagy a dörgéstől. De ha látja rajtad, hogy te nyugodt vagy, nincs semmi rendkívüli, ő is át fogja venni ezt az állapotot, ha nem túl nagy a félelme.

Vagy a másik lehetőség, hogy feladatot adsz neki, pl. szemkontaktot kérsz tőle és ha dolgozik, figyelmen kívül hagyva a hangokat jutalmazod. Vagy csak játszol vele.

2017. máj. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most azt csináltam, hogy elég sűrűn kinéztem rá. Amikor az ajtóhoz bújva remegett vagy kaparta az ajtót, akkor mondtam neki, hogy "nem". Amikor meg szépen feküdt az ajtó előtt, akkor megdicsértem és kapott jutalomfalatot. Remélem használt valamit. (Végig nem tudtam kint lenni vele, mert van egy 2 hónapos babám.)
2017. máj. 4. 13:07
 6/6 anonim ***** válasza:

..biztos használni fog csak legyél vele következetes!:)

/ez a babára nem vonatkozik őt szeretgesd, minél többet:)../

2017. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!