Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet vagy sem?

Lehet vagy sem?

Figyelt kérdés

Most láttam itt ezt a linket a gyakorin:

[link]


Most akkor lehet Főzni farhátat,nyakat, csirke fejet a kutyának? Én úgy tudtam hogy csontot nem lehet főve adni.Most mi az igazság? Nagyon össze vagyok már zavarodva ez ügyben.Most szeretnék barfra állni, de azért ódzkodok is tőle.A csak leforrázott húsos csontról mi a véleményetek?


2017. máj. 26. 04:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a disznót lehet - és ezt kell is - megfőzni a kutyának ! A csont jobban megkeményedik a főzéstől. Az etetést pedig ne fejjel kezd meg farháttal, hanem 1 hét szoktatási idő alatt csirkenyak és darált színhús 50-50 % arányban. Ha evett már zöldséget, akkor reszelve vagy turmixolva pl. répa, cékla, alma, cukkini, tök. Krumplit, paradicsomot, hüvelyeseket ne. Az nem a kutya emésztőrendszerének való. Gabonát se adj. Barf előtt 1 nap éheztetés ajánlott. 1 hét szoktató menü után jöhetnek a belsőségek és kiegészítők is. Heti egyszer tyúktojás vagy 2-3 alkalommal fürjtojás ráütve. Természetesen a tál tartalmát kicsit össze kell keverni. A tojás héját bolti tojás esetén ne add neki. Inkább vegyél tojáshéj port, ha nem ehet csontot a kutya vagy kevés a kálcium szintje. Megbízható helyről való tojást nem kell feltörni.

A hús leforrázásának nem sok értelme van. A baktériumok ettől nem patkolnak el, max legyengülnek. Csak a hús felszíne lesz kérges. Akkor érdemes forrázni, ha a kutya nem eszi meg a nyerset. De előbb-utóbb megeszi.

2017. máj. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit írnak a könyvben, de nem kell és nem is jó főzni a kutyának, csontot meg pláne. Forrázni meg végképp felesleges, az semmire nem jó.
2017. máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A BARF az nyers hús etetés.

Ha főzöd, akkor már nem BARF szerint etetsz.

Nagyon sokan főznek a kutyájuknak. Ha ajánlatos, ha nem.

2017. máj. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2017. máj. 26. 19:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!