Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy bírja a kölyök angol...

Hogy bírja a kölyök angol bulldog ezt a változó időjárást?

Figyelt kérdés
Van egy húsvéti születésű keverék angol bulldogunk, és nem tudom, hogy mennyire bírja ezt a változó időjárást(eső, szél...) Másik kérdésem az lenne, hogy tartható-e csak kertben, mert nem lehet beengedni a kutyát a házba. Van neki saját háza a teraszon, meg általában kimegyünk hozzá játszani, de van amikor nyüszít, és nem hagyja abba addig, amíg ki nem megyünk hozzá. Mit gondoltok erről?
2010. máj. 17. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan már nem kölyök a bulldogom (5éves), de ki nem állhatja az esőt. A sufniban van neki megcsinálva a helye, de ha nem könyörögném ki, akkor már 3 napja mióta szakad az eső csak akkor láttam volna mikor enni adtam neki.

Ki szoktam menni hozzá, elücsörgök vele, de olyan nincs, hogy ő magától kitegye a lábát az esőbe, csak pisi, kaki esetében hajlandó kijönni.

Nálunk is a kertben lakik, egyedül akkor szabad bejönnie a házba, mikor nyáron baromi meleg van, ugyanis azt nagyon rosszul viselik.

Ráadásul ő "ottfelejti" magát a napon elalszik, és fel kell ébreszteni, különben rosszul lesz.

Úgyhogy szerintem nyugodtan maradhat kerti kutya, de a nagy melegben vigyázzatok rá.

2010. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Igazából van sok hideg hely meg árnyékos helyek, nyáron főleg a pincénk a hideg. Ott ellehet. Most egyedül az aggaszt, hogy nálunk pisikor meg kakikor sem ment le, hanem a teraszon végezte a dolgát. És félünk hogy rászokik. De hiába mondom neki, hogy nem szabad, nem zavarja. Ki fogja nőni ezt a viselkedését? Csak mert előzőleg chow-chow-unk volt, és ő kiszemelte a kert egy sarkát és oda végezte a dolgát. Ő is hasonló lesz?
2010. máj. 17. 17:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém az esőre húzza a száját, de nincs vele különösebb baja, viszont ilyen melegben mint a mai is volt, nagyon kell vigyázni rá. Az enyém egyszer kiskorában ilyen nagy melegben addig kergette a labdát, míg konkrétan összecsuklott és elájult, akkor még nem tudtam, hogy nekem kell figyelnem arra, ha fáradt, mert ő nem veszi észre :) Úgyhogy ha úgy látod, hogy már borzalmasan zihál (nem csak átlagosan liheg) akkor mindenképp állítsd le. Ha ilyenkor kirándulunk, mint ma is, akkor folyamatosan vizezem a fejét, a fülét, a tarkóját és a nyakát, és ha megállunk, akkor paranccsal lefektetem valami árnyékos helyre. Az enyém olyankor mikor így kifárad nem szeret inni, gondolom nem esik jól neki a felhevült testére a hideg víz, úgyhogy nem erőltetem az ivást, csak vizezem, és utána mikor kicsit lecsillapodott, akkor itatom.


De arra mindenképp figyelj, hogy legyen előtte friss víz, ne nagyon hideg.


A második kérdésedre a válasz: a legrosszabb, amit tehetsz, hogy ilyenkor kimész hozzá. Ezzel megtanítod neki, hogya vinnyogással eléri amit akar. Sajnos bármilyen nehéz is, ilyenkor be kell fognod a füled, felhangosítani a tévét, bármit, csak nem foglalkozni vele. Ha rászólsz, hogy csend, az is foglalkozás. Egyáltalán nem szabad reagálni a nyafogásra.

2010. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. Hasznát fogom venni :)
2010. máj. 26. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!