Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet valami baja...

Szerintetek lehet valami baja a kutyusomnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másfél hete van nálunk egy 2-3 éves nagytestű keverék kutyus. Előtte menhelyen volt kb 4 hónapig. Mondták, hogy nagyon rossz evő, ne ijedjek meg, sokszor hány, hasmenéses, lehet, hogy gyomorsavas. Azt mondták megnézették a dokival, elvileg semmi baja. Nem is volt gond, nálam már jó evő volt, nem hányt, kakija is jó volt. Viszont tegnap megijedtem, vasárnap estére elfogyott a hús, amit főztem neki, így mást kapott, amit szerintem nem nagyon szeret (kutyaszalámi, májkrém, felvágott). Sajnáltam egy kicsit, de már nem volt nyitva bolt, és nem tudtam neki venni, főzni a megszokottat. Aztán tegnap délután nagyot sétáltunk, és amikor leült kakilni, hasmenése volt, ami nagyon furcsán nézett ki, mintha nem tudta volna rendesen megemészteni a kutyaszalámit. (Azért is gondoltam erre, mert ezt már tapasztaltam másik kutyánál is még régebben.). Ugye Ő utcán élt sokáig, és lakók etették házi koszttal, elképzelhető, hogy ahhoz hozzászokott, és más, ilyen agyontartósított sz__rokat nem bír a gyomra? Ma főzök neki diétásat, és figyelem, ha nem javul, akkor felhívom a dokit, viszont nem is akarok rögtön szaladni hozzá, mert figyelmeztettek is a menhelyen, hogy lehet, hogy gond lesz az evésével.

A másik kérdésem, hogy normális, hogy ennyire elfárad? Végülis napokig egy kennelben volt, amióta pedig nálunk van, napi 4-5-6, vagy több km-t sétálunk, futkározunk, meg minden nap gyakorolunk, tanulunk. Estére annyira elfáradt, hogy először megijedtem, hogy beteg. Séta végére teljesen hulla, hazaérve lefekszik az ágyába és csak néz, alig lehet kirángatni,látszik, hogy le van szedálva :D Ez normális, lehet attól, hogy nincs jó kondiban még?

Harmadik, sokat nyüszög. Ezt nem tudom eldönteni, hogy csak beszélget-e, mert két alkalommal szokott, hogy elmegyünk otthonról, akkor szoktam hallani, vagy amikor odahívom, ül, néz rám és nyüszög, meg nyalogat. Ennek lehet valami problémás oka?

Amúgy nagyon mozgékony, tanulékony, kedves kutya, csak ez, leginkább az első 2 dolog, ami egy picikét aggaszt. Azért lehet, hogy másfél hét után nem kellene meglepődnöm, ilyen hamar nem szokja meg a változást, nem?


2017. máj. 30. 09:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez a nyüszögés mondjuk szerintem nem probléma, eddig mindenki azt mondta, hogy csak beszélget. Meg ezt akkor is szokta, amikor a kapuban ugat egy kutya, és Ő pedig továbbszalad. Ne nézzetek hülyének, csak nem tudom milyen előélete volt, és szeretném ha jól érezné magát.
2017. máj. 30. 09:55
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, és állandóan rágja a füvet, amint lehetősége van rá.
2017. máj. 30. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:

"kutyaszalámi, májkrém, felvágott)"

És csodálkozol, hogy hasmenése lett?

Vasárnap a legjobb az lett volna, ha tartasz egy kaja mentes napot. Nem lett volna semmi baja.

Kennelfogságban tartott kutyánál némi fokozatosságot kellene bevezetni , amíg az általad leírt napi terhelést eléritek. Kifárad, érthető. A szellemi terhelés is ugyanúgy lefárasztja a kutyát, mint akár egy-két óra rohangálás.

A nyüszögés egyéni dolog. Sok kutya csinálja. Ne vedd figyelembe. Talán leszokik róla nálatok.

2017. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Igen belátom, az a vasárnapi kaja nem volt jó választás szegénykémnek, erre majd jobban odafigyelek legközelebb, illetve, hogy ne fogyjon el a kajája. Biztos leterhelte szegénykémet...

Akkor szerinted vegyünk vissza egy kicsit a sétából, és inkább fokozatosan csináljuk?

2017. máj. 30. 11:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Én szeretem, hogy nyüszög, tök aranyos, csak reméltem, hogy nem fáj semmije :)
2017. máj. 30. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!