Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjem vállalni ideiglenesen?

Be merjem vállalni ideiglenesen?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám,az egyik nagyon domináns, a másik jól nevelt. Tanításuk, képzésük folyamatban :D

Viszont van a gyepin, kb 1 hete találkoztam vele, egy rettentő félős bull-típusú kutya. Nem óriás, és elég vékony. Nagyon fél az emberektől (idegenektől), és kb mindentől fél,lefekszik, és se sétálni nem akar, semmit. Nem a legjobb helyen van, mert az ott dolgozók nem fognak vele leállni "szórakozni". Jelenleg nem bull típusú kutyákat tartok (egy boxer és egy golden - keverékek), de volt már, első kutyaként. Összesen 4 kutyám volt.

Ti mit ajánlotok? Igazából nincs tapasztalatom félős kutyákban, de amióta megláttam, hogy mennyire kiszolgáltatott, sokat gondolok rá :)


2017. jún. 4. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A félelemnek sok oka lehett bár legtösszbör az, hogy verték korábban. Egy kutya rehabilitálásához rengeteg idő és türelem kell. Előfordulhat, hogy más kutyák társasága segíti ezt a folyamatot, de az is lehet, hogy nem. Ha úgy adódik meg tudod oldani, hogy ez a kutya teljesen el legyen különítve a másik két kutyától amikor nem tudsz felügyelni rá?

Előfordulhat, hogy szakember segítségét kell kérned ehhez.

Ha úgy érzed a megfelelő feltételek, motiváció és időd megvan hozzá akkor szerintem belevághatsz. Ezeknek hiányában viszont én nem vállalnám.

2017. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van időd es segitseged hogy sokat dolgozzatok vele. Meg hogy a tobbi kutyáról kulon tudd választani ha nem vagy otthon. Ha ezek megvannak minden további nelkul jöhetne a kutya. Hidd el meg fogja halalni neked a törődést es jo kis kutya lesz ha belevagsz.
2017. jún. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze, külön tudom választani őket, minden második kutyámat úgy hozom haza, hogy pár napig csak szokják egymást :)

Igazából lehetne több kutyám is, mert a kert 3 fele van választva, csak ennyi kutyára meg már időm nem lenne. Itthon kb 16órát vagyok, alvással, ebbe szoktam belesűríteni a kutyázást es egyéb (pl háztartás) feladatokat :)

A hihetetlen félősség mellett még amiatt is aggódok, nehogy rossz kezekbe kerüljön, hiszen onnan bárki vihet el kutyát... :( ja meg persze amiatt is "aggódok", hogy ha elhozom, 3 kutya lesz a nevemen előbb-utóbb :D első ideiglenesem lenne, nem tudom, mennyire tudnék megválni tőle, ha rendbeteszem :)

2017. jún. 5. 07:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Te mint ideiglenes befogadó donthetsz ugy hogy a kutyát orokbefogadod. Nem egy ilyen esettel talalkoztam hogy igy tortent. A bulloknal nincsen nagyobb bohóc. Nagyon szepen tanulnak. Szeretetehesek, o a menhely utan hidd el nagyon odaadó is lesz. Nekunk is van 1 a családba, 5 hónaposan került hozzánk minden képzettség nelkul egy tiszta mocskos konyhából. Az első napok kemenyek voltak mert új szabályokat kellett felállítani az eddigi nem letezok helyére... Most 1,5 éves nagyon jo fej, szepen sétál lábbal pórázon járda vegen leül. Nagyon tudja mondani a magáét ha azt akarja hogy foglalkozzanak vele. Védi a hazat is. Tökéletesebb kutyát nem talalnank. Es mivel o fel nem lenne olyan bunkó meg akaratos öntudatos dog mint az enyem az elejen. En belevagnek a helyedbe. Figyelni meg ugysem fog rad órákon keresztul lagalabbis az elejen tuti nem. Max 1 orat lehet a mienkkel is rendesen foglalkozni, utana mar farad es nem figyel. 15/l
2017. jún. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!