Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csivavám miért nyalogatja...

A csivavám miért nyalogatja mindig a fenekét, eddig nem csinálta, most kezdte el a napokban. A bűzmirigye miatt lehetséges? Mennyi idő után kell kinyomni, vagy hogy van ez a kutyáknál?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A bűzmirigyet nem kell kinyomni, csak ha begyullad, és ezt állatorvos csinálja.

Férges nem lehet! Féreghajtasd, mert ez annak a jele is lehet.

2010. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bocs, a második mondat kérdés, és nem felkiáltás. :)
2010. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
férges nem lehet szerintem,mert 3-szor lett féregtelenitve,amiota nálunk van, most mult fél éves.hányszor kell féregteleniteni amugy?
2010. máj. 18. 17:33
 4/13 anonim ***** válasza:

Én a miénket 3 havonta féregteleníttetem, mert nálunk gyerek mellett van. Egy féregtelenítés nem árthat neki, soha nem lehettudni, hogy mit nyalnak fel a földről.

Egyébk évente egyszer szokták a kötelező oltásnál féregteleníteni az ebeket, de amit lakásban tartanak ott jobb gyakrabban.

2010. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
panellakásban van tartva a kutya, hát az biztos hogy mindent összeszed(ne) ha kiviszem az utcára...remélem hogy nem férges.az látszik a fenekén amugy,vagy csak a székletében?
2010. máj. 18. 17:45
 6/13 anonim ***** válasza:
A fenekén nem látszik, és a székletében sem biztos. Ilyenkor a férgek petéi a végbélnyílásra tapadnak, és az viszket nekik, ezért nyalják a feneküket, meg esetleg seggen csúszkálnak.
2010. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
akkor jobb ha gyakrabban féregtelenítem.ha férges elöbb utóbb látszódnia kell,nem?olyan nincs hogy férges a kutya de nincs látható jele.vagy igen?
2010. máj. 18. 17:56
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy idő után a székletén látszik, de ezzel nem az a baj, hogy a kutya férges, hanem hogy te is elkaphatod.
2010. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jó dolog a féregtelenítés, de teljesen tönkreteheti a bélrendszerét a folyamatos vegyszerezés. Vidd el állatorvoshoz, ő biztosan mondd majd valamit, egyébként valószínű, hogy férges.
2010. máj. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2010. máj. 18. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!