Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a kutyám?

Miért ilyen a kutyám?

Figyelt kérdés

1 éves amstaffról lenne szó,az a helyzet hogy nem mer harciasan fellépni..Ma reggel egy ember csak úgy bemászott a kapunkon de a kutya nem csinált semmit vagy épp aludt nemtudom..Erre szakember segítségét kell kérnem?

Mindenhol írják hogy nagyon vad kutya meg házörzőnek is tökéletes de ő roszabb mint egy macska..Mit lehetne tenni?

Nem bántam úgy vele mint a cigányok ez lehet a baj?

Állatbarát vagyok és szeretem is a kutyám de ez kicsapta a biztosítékot,lehetett volna ebből baj is de nem csinált semmit..

Félre értés ne essék nem csak azért vettem mert ez a menő meg hogy csak kint ugasson..Rendszeresen viszem sétálni,futattni,naponta órákat játszok vele,de ennek ellenére semmi..


2017. jún. 11. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Valoszinuleg O egyszeruen nem ilyen. En kutyasetaltataskkor szoktam talalkozni amstaffokkal, nem tudom, hogy hol olvastad, hogy vad kutyak, mindegyik oriasi puszigep es vegtelenul szelidek.

Amugy lehet ezt megtanittatni Nekik kikepzo segitsegevel. En szemelyi vedelemre tanittatnam meg. Ami ilyenkor a plusz pont, hogyha a kutya teljesiti a szemelyi vedelmis vizsgat, O onnantol nem allatkent szerepel a Bunteto Torvenykonyvben, hanem eszkoznek, ami azt jelenti, hogy barki, aki bantja 3-5 evig terjedo buntetesre szamithat+ penzbirsag. Ami a negativuma, hogy emiatt hivhatjak, ha arrol is van szo, mivel keves kutyusnak van ilyen "bizonyitvanya". Szerintem egy probat meger.

2017. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kutyákat nem nagyon kedveli de hamar barátkozik ha arról van szó,viszont ha másik kutyával találkozik sétáltatás közbe akkor menni akar feléje ha odaengedem akkor szaglászik majd odakap!

Mi a negatívuma?

Minek hivhatják?

Köszi!

2017. jún. 11. 15:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem negativuma nincs, sajnos pontosan azt nem tudom, hogy miert "hivhatjak"(feltetelezem rendorok melle, ha ugy van), a tanfolyam a kutyaval biztos h fizetos (meg nekunk sincs, most tervezzuk megcsinalni, egy nagyon jo baratom nemetjuhaszanak van, O Miskolcon csinalta vegig, habar budapestiek).

Nezz esetleg korul, hogy szemelyi vedelmet hol lehet betanittatni a kutyusnak, biztos van a lakohelyedhez kozel is.

2017. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
amstaffom van,és sokaknak akit ismerek szintén.ez a fajta bizony nem fog emberre támadni,hacsak nincs tanítva rá.ezek bizony ahogy előttem írták puszigépek :)hozzánk csak azért nem jön be az aki akar mert van egy bullterrier is aki aztán igazi ház őrző,míg az amstaff csak addig ugat míg be nem jönnek az udvarba.onnantól ráugrál,nyalogatja
2017. jún. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem is az hogy ne támadjon emberre mert nincs rá szükség,viszont ha valaki csak úgy bejön akkor minimum pár öltés legyen az ajándéka hogy legközelebb mégcsak eszébe se jusson a kapu közelébe menni,mikkr viszem sétálni egyébként nagyon előítéletesek az emberek mindenki csunyán néz és lehuzodik főleg a cigányok..Nem is ez a probléma mert utcán párszor már bizonyitott hogy aki olyan azt nem engedi közel,na de azért az udvarba mégse kéne beengednie senkit..Kikérem majd egy szakember véleményét is de szerintem a legjobb az lenne ha vennék mellé egy másik kutyát akivel jól kijön de mégis tanulhat tőle ha másnem e téren..!

Köszönöm a gyors és értelmes válaszokat! :)

2017. jún. 11. 16:51
 6/11 anonim ***** válasza:
Az amstaff külsőre ijesztőnek tűnik, de ha belegondolsz, akkor te is tudod, hogy nem azért "harci kutya", mert emberekkel küzdött anno, hanem más kutyákkal. Kutyaviadalra használták. Mit gondolsz, amikor vége volt a meccsnek és szét kellett választani a kutyákat, a kutya megharapta az embert? Naná hogy nem... emberre tilos volt támadniuk, és ez még ma is így van. Házőrzőnek addig tökéletes amíg valaki ránéz és megijed tőle. De támadni, megfogni a betörőt nem fogja, sőt, képzés nélkül egy kutya sem tudna nagyon mit kezdeni ilyen helyzetben.
2017. jún. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol olvastad mindenhol az a baromságot, hogy nagyon vad kutya és házőrzőnek tökéletes, mert egyik sem igaz.

Az amstaff emberbarát, barátságos kutya, ilyennek kell lennie. Amikor még arra használták, hogy kutyákkal harcoljon (most már ez tilos), akkor is úgy szelektálták, hogy emberre ne támadjon, ne fogjon még harcias állapotában sem!

Kutyákkal lehet ellenséges, támadó, agresszív, de ezt a tulajdonságát nem szabad engedni kifejlődni. Kicsi korától hordani kell más kutyák közé, szocializálni, és persze megfelelően kell nevelni.

Tehát nem tudom, honnan vetted ezeket. Úgy látom, nem tájékozódtál megfelelően a fajtáról.

A házat, ha kutyákkal akarod őriztetni (bár sajnos azokat könnyedén megölik, ha be akarnak törni), akkor nagytestű pásztorkutyák alkalmasak erre leginkább. Pl. kuvasz, komondor, kaukázusi juhászkutya stb.


A kutyád teljesen normálisan viselkedett, ne várj el tőle olyasmit, ami idegen tőle, amire nem alkalmas.

2017. jún. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát az teljesen normális szerinted hogyha egy idegen átmászik akkor a kutya csak nézi?
2017. jún. 12. 11:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Az enyém mondjuk odamenne hozzá örülni, játszani hívná. :) Bár ha éppen elég álmos, akkor lehet, hogy csak nézné.

Ennél a fajtánál normális, igen.

2017. jún. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az enyém is,sőt be is kísérné a házba:D
2017. jún. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!