Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is járt már így "hűsítő"...

Más is járt már így "hűsítő" matraccal?

Figyelt kérdés

Most vettem a kutyámnak, amíg rá nem feküdt, addig viszonylag hűvös is volt. Aztán miután rajta feküdt kb. fél órát, azt vettem észre, hogy a matrac teljesen átvette a testhőjét, és sugárzott belőle a meleg. Ez gyakran előfordul? Mi lehet a gond? Hibás a termék, visszaküldjem? A kutya nem volt túlhevülve pedig.

Ez az a termék: [link]



2017. jún. 14. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan ezért tartom hülyeségnek az ilyen termékeket. Pont ez a lényege, a zselé vagy bármi ami benne van, átveszi a környezet hőjét. Meg is tartja egy ideig. De ha hideg is, és ráfekszik a meleg kutya, akkor ugyanúgy át is fog melegedni rövid időn belül. Ez szimpla fizika, nem kell továbbgondolni. A termék önmagában nem hibás, csak használhatatlan. Ha kicserélik, a másik is ugyanezt fogja "tudni".
2017. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Azon kívül nem biztos, hogy jó, ha melege van a kutyának, ráfekszik a hasával a hidegre. Valószínűleg rá sem fekszik magától, de ha mégis, szerintem ez nem tesz jót neki.
2017. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Örülj neki, hogy felmelegedett, legalább nem lesz a kutyádnak tőle semmi baja.
2017. jún. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A leírtak alapján úgy kellene működnie, hogy a kutya amikor ráfekszik, a testsúlyával aktiválja a matracban lévő gélt, és az elkezdi hűteni. Nem vad hideg, a környezetnél kb. 10 fokkal hidegebb csak. Direkt azért hogy ne legyen baja a kutyának tőle.

Véleményeket is olvastam, és másoknak bevált. Más márkájú matracokkal is meg voltak elégedve.

2017. jún. 14. 16:08
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Baromság az egész. Viszont aki kitalálta, az zseni volt, mert sokan megveszik.
2017. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
mi is vettünk (nem ezt a márkát) és jól működik. Amíg magában áll szoba hőmérsékletű, viszont mikor elkezded nyomni akkor lehül. A kutyámnak tetszik.
2017. jún. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekünk miért nem működik akkor? :(

Ezt a márkát is mindenki úgy dicsérte...


De miért gondoljátok hogy baromság? Másoknak bevált, akkor csak jó az ötlet.

2017. jún. 14. 18:32
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk ilyen van és teljesen jól működik már vagy 2 éve :O
2017. jún. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
24%

Sziasztok!


Hát nem tudom milyen anyag az, ami attól, hogy ráülök a súlyommal, hideg lesz. Én már láttam ilyet embereknek szánt matracnál.


Az elv az, hogy a benne lévő gél nagyon jó hőtartó képességgel rendelkezik. Amikor ráfekszel, akkor ezt érzed hűvösnek, viszont idővel tényleg átveszi a tested hőmérsékletét is. Az, hogy mennyi időbe tellik függ az anyagtól is, illetve annak mennyiségétől is

2017. jún. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem meg az elv az, hogy a benne levő cucc halmazállapotot vagy legalábbis fázist vált, ami egy konstans hőmérsékleten történik és elég sok hőt von el közben. Ezt az adott hőmérsékletet az anyag pontos összetételével állítják be.


A környezeti hőmérsékletnek nyilván ez alatt kell lennie. A kutya ráfekszik, elkezdi melegíteni a magasabb testhőmérsékletével, az anyag szépen eléri a fázisátmenet hőmérsékletét és ekkor addig von el hőt ezen a hőmérsékleten, amíg a teljes mennyiség fázisváltása meg nem történt, onnantól melegszik tovább. Ha a kutya leszáll róla, akkor elkezd kihűlni és visszafelé is megtörténik a fázisátmenet, úgymond "magától feltöltődik" a cucc.


Nekem gyanús, hogy ezeknél a termékeknél ezzel nem variálnak, de gondolom az egész folyamatot a nyomás is befolyásolhatja, mert az eltolhatja az átalakulás és a visszaalakulás hőmérsékletét, vannak érdekes anyagok. Ha ráfekszik a kutya, akkor megnő a nyomás, ha leszáll, akkor lecsökken.


Ettől függetlenül szerintem a dolgot a magas környezeti hőmérséklet úgymond "el tudja rontani" azzal, hogy a cucc a kettes fázisban marad végig. Vagy ha tényleg számít a nyomás, akkor lehet esetleg "lyukas" is valahol és azért nem működik. De ha azt mondom, hogy mondjuk 30°C-on vált fázist ez a cucc, akkor ennél hűvösebb környezeti hőmérséklet kell ahhoz, hogy ne váltson fázist kutya nélkül is, illetve vissza tudjon alakulni.


Egyébként a dolog nem varázslat és egyértelműen működik, kiterjedt ipari alkalmazása van.

[link]

2017. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!