Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit/mennyit adnátok egy...

Ti mit/mennyit adnátok egy ilyen kutyának?

Figyelt kérdés

Szóval, adott egy 11 éves, egészséges puli kutyus, akit eddig nagymamám etetett a legrosszabb sparos táppal és ételmaradékkal. Konkrétan minden vacak a kutya elé lett dobva, és ha nem volt hajlandó megenni a krumplifőzeléket zsírba áztatott kenyérdarabokkal, a kutya hibája volt.

Most ezen eléggé összevesztem vele, és közöltem, hogy akkor ezentúl én etetem a kutyát. A gond csak az, hogy fogalmam sincs, hogy milyen táp lenne a legmegfelelőbb számára, illetve, hogy milyen egyéb dolgokra van még szüksége ezeken kívül. Próbáltam tájékozódni a neten, de mindenki mást ír. Esetleg kérjem ki egy állatorvos tanácsát az ügyben?



2017. jún. 15. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Saját tapasztalat alapján azt mondom, az állatorvosok többsége nincs igazán képben, legfeljebb a gyógytápokkal kapcsolatban.

Nézz ki valamilyen középárkategóriás tápot (pl. Brit, Happy Dog, Real Nature wilderness vagy Taste of wild) és fokozatosan kezd az átszoktatást. A székletén látni fogod, hogy bírja-e, és ha kell, váltasz)

2017. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Senior tápot keress, került a royal canin és társaid, talán a Real Nature meg a Acana ami még jó, egyébként meg a többi eléggé.. tele van felesleges anyaggal.
2017. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A brit egy jó táp elfogadható áron. Igazából bármelyik prémium táp sokkal jobb lenne, mint a jelenlegi etetés. Ha hajlandó vagy utánajárni, akkor a BARF is nagyon jó, sőt, a legjobb.
2017. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél, hogy átvállaltad az etetését, a kutyus mindenképp jobban jár így! Rendes tőled. :)

Bármilyen táp amit tőled kapna jobb lesz neki mint a jelenlegi étrendje.


Száraz tápot javaslom, kedvező árú és jó táp például a Brit Premium vagy a Josera, esetleg a Happy Dog. Ezek között keresgélj.

Interneten olcsón lehet rendelni.

pl.

falatozoo.hu

zooplus.hu

petissimo.hu

2017. jún. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és azt hogy mennyit kell adni neki belőle, azt a táp csomagolásán feltüntetik.
2017. jún. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szükséges lenne egy vérkép, 7 éves kortól kutyától évenként szokás vért venni kontroll céljából, máj, vese, stb. paraméterek miatt, ezzel kellene kezdeni, és a szükségleteinek megfelelően beállítani egy tápot. Ha valamelyik szervével esetleg probléma van, mert ezek után lehet, akkor vannak nagyon jó gyógytápok májra, vesére, húgykövességre, stb.
2017. jún. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Allatboltban segitenek. En elmondtam, hogy milyen kutyam van mi az ami nagyon fontos nekem. Mondtam egy arat is ugy kb. Ajanlottak mondtam ha nem tetszett kivalasztottam egyet. Vittem kostolot megkostoltak tetszett nekik. Aztan vittem haza kicsit tobbet (kb 3kg) és kevertem a masikkal egyre kevesebb a regibol es egyre tobb az ujbol. Kozben ellenoriztrm, hogx nem e jelentkezik allergia tunete es, gogy milyen az urulek ( nem tul guszta tema de nagyon fontos!) Ha minden oke volt akkot meg vettem tobbet. Remélem segítettem. :)
2017. jún. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!