Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Ma meghalt a kiskutyám. Csak 1 hetet volt nálunk, alig volt 3 hónapos.

Jöttem haza barátnőmtől és hívtam magamhoz, de nem jött. Mér ezt is furcsáltam, mert eddig mindig jött ha hívtam. Átnéztem az udvart és a kertetis de sehol sem találtam meg. Mikor bementem a házba apukám nagyon szomorúan nézett, akkor már biztos voltam benne, hogy valami rossz történt.

Azt mondta, hogy amikor tolatott ki a kocsival, a kutya alászaladt (tudni kell, hogy a kutyus azóta amióta hozzánk került állandóan a kocsi alá bújt. Apukám ezért ha ment valahova kocsival mindig magához hívta és amíg kitolatott beültette magy mellé a kocsiba. Apum azt mondta, hogy amikor indult volna hívta, de nem jött ezért megnézte a házában és ott aludt ezért mert kitolatni).Az első reakcióm az volt, hogy ez csak egy hazugság, de valahol tudtam hogy nem az.Több órán ét sírtam, és nem akartam elhinni, hogy itt hagyott. Ahova eltemettük, csináltunk neki egy kis keresztet, egész nap ott ültem melette. Anyukám mondta, hogy majd veszünk másikat, de egyszerűen nem érzem helyesnek, hogy helyetesítsem őt, viszont a testvérem szerint is könnyebben fel tudnám dolgozni az elvesztését és én is szeretnék , de mint írtam nem érzem helyesnek,

Ti mit csinálnátok? Vennétek új kutyát? Nem lenne jobb várni vele még egy darabig?

Válaszaitokat előre is köszönöm

15L



#állatok kutya kiskutya elvesztés
2017. jún. 17. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Én várnék, és utána sem kutyát vennék, hanem egy másfajta kisállatot.
2017. jún. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Érezni fogod, mikor állsz készen egy új kutyára (vagy más állatra).

Mi 3 hónap múlva macskát fogadtunk be, és csak 10 év múlva lett újra kutyánk. (Mondjuk mi 14 évig éltünk együtt a kutyával.)


Van abban valami, hogy könnyebben továbblépsz, ha van másik állat, de ez szerintem csak úgy működik igazán, ha eleve több állatod van, mert akkor attól, hogy az egyik elpusztult, a többivel is foglalkozni kell, gondozni kell őket és már eleve kötődsz hozzájuk, és nem a "pótlékot" igyekszel meglátni bennük.

2017. jún. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem ajánlom, hogy új kutyát vegyetek. Nem való olyan helyre, ahol 1 hónapnál tovább nem sikerül életben tartani.

Úgy tűnik, hogy a szüleid nemtörődöm, felelőtlen emberek.

"Anyukám mondta, hogy majd veszünk másikat" Na ez is aztán szép. Mit számít, ha megölünk egy kutyát, majd veszünk másikat! Gratulálok a családodhoz...

Nekem 3 kutyám van. A két nagytestű nem, de a kisebb testű is hajlamos az autó elé mászni. Mégsem okoz gondot, hogy minden egyes kiálláskor, és beálláskor mindhárom kutyát betereljem a házba.

Komolyan nem hiszem el, hogy egyes emberek még erre is lusták.

2017. jún. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem való nektek kutyus, inkább ne vegyetek.
2017. jún. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen kutyus volt?

Szerintem, ha vesztek nagyon vigyázzatok rá. Csináljátok meg a kerítést úgy, hogy ne tudjon kimenni sehigy, sehol. Autó ki/be álláskor zárjátok a teraszra, vagy olyan helyre, ahonnan nem tud kijönni, vagy egyikőtök fogja meg addig, amíg nyitva a kapu.

Piciként sokat kell vele foglalkozni, nevelni kell, hogy tanulja meg a dolgokat, hogy mit szabad mit nem. Játszál vele, neveld, tanítsd mindennap és ha nagyobb lesz vidd sétálni is egy-két naponta vagy legalább egy héten 2-3x. Így nem akar majd szökni, meg megtanulja, hogy nem szabad a kocsi közelébe menni.

De ha nem érzed magad elég készen rá, akkor várj még vele.

2017. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Nem kéne a kérdező fejét venni, ez baleset volt. Igen, el lehetett volna zárni a kutyát, ez hiba volt, de láthatóan bánják, ami történt, nem fog megismétlődni. Anyuka persze, hogy azt mondja, hogy majd vesznek másikat, mit mondjon? Hogy mostantól örökre essünk depresszióba, mert egy kutyát baleset ért? Az ő feladata a gyereket vigasztalni.

Szerintem legyen új kutya, tanuljatok a hibátokból, gyászoljátok meg a régi kutyát, de aztán az élet menjen tovább, egy kiskutya segíteni fog ebben.

2017. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van, akinek könnyebb túljutni egy szeretett állat elvesztésén, ha magához vesz egy másikat, van aki egyszerűen nem bír magához venni egy másik állatotz mert bűntudata lenne, hogy azonnal a helyébe lép az elvesztett állatnak egy másik, vagy egyszerűen csak attól fél, hogy őt is elveszíti majd.

Én amondó vagyok, hogy egy új kutya soha sem a régi helyét tölti be (legalábbis olyan helyen, ahol tényleg szerették) .

Attól, hogy lesz egy új kutyád, nem fogod elfelejteni a régit. Én azt nem tudom elképzelni, hogy ha majd elvesztem a kutyám, az újat ugyanúgy nevezzem el, mint a régit (akit mondjuk Xy-nak hívtak), mert Xy-ból csak egy van/volt (az Xy helyére mindenki gondoljon oda egy kutyanevet) .

Ezt, hogy mikor állsz készen egy új kutyusra, Te érzed, fogod tudni.

Szerintem nem elítélendő, az sem ha vársz, és az sem, ha nem vársz.

2017. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!