Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A süni terjeszthet veszettsége...

A süni terjeszthet veszettséget, vagy egyéb betegséget?

Figyelt kérdés

Sajnos a kutyám szétszedett egy szegény sünikét az éjjel. Már csak reggel találtam meg a maradványait.


Azt tudom, h nagyon sok élősködőt hordoz a tüskéi között, de terjeszt vmi betegséget is?

Aggódom a kutyusom miatt, nehogy valami baja legyen! Egyébként valahogy le lehetne őt szoktatni erről a kegyetlen szokásról? Bár ez volt az első alkalom, h szét tudta szedni, de próbálkozott már sokszor, csak eddig mindig kimentettem a sünit, őt meg jól leszidtam!

Bocsi a két kérdésért!

Előre is köszönöm a válaszokat!!


2010. máj. 20. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen terjeszthet veszettséget(de az elég ritka) még akkor is ha a kutya be van oltva!

Szerintem leszoktatni nem lehet csak legfeljebb a sünit menteni mint ahogy eddig tetted!

De amúgy az én kutyáim is süniznek,szóval tudom hogy milyen nehéz!

2010. máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Természetesen be van oltva! Köszönöm a választ! Igyekszem menteni, de sajna nem mindig vagyok itthon!
2010. máj. 20. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A süniben pl.: rengeteg a bolha! De mivel kint él szabadon nem lehet tudni, hogy mivel érintkezett így aztán lehet nagyon beteg is! :S
2010. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi kutyánk is csinálta ezt, csak nem szedte szét de aofia tele volt tüskével, semmi baja se lett :) Ha látod , hogy máshogy visekedik, akkor GO ÁLATORVOS
2010. máj. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Remélem nem lesz semmi gond!
2010. máj. 23. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!