Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be lehet úgy tanítani egy...

Be lehet úgy tanítani egy kutyát, hogy más nyelven adom a parancsokat (pl németül) és megérti, de magyarul is tudja ugyan azt?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha például azt mondom a kutyának hogy sitz akkor leül de ha azt mondom neki hogy ül akkor is leül.

Tehát hogy mind a két nyelvet értse. Szerintetek ez megoldható?


2010. máj. 20. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg. Az én kutyám angolul és magyarul is érti az utasításokat. Mivel a családom kétnyelvű így természetes volt, hogy mindenki a saját anyanyelvén szól a kutyához.
2010. máj. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sztem meg , figyelj a hangsúlyra és sztem menni fog.
2010. máj. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Első és milyen kutyád van?
2010. máj. 20. 15:19
 4/8 anonim ***** válasza:

az enyéim hollandul és magyarul tudnak :)

amúgy meg időnként így mondom, időnként úgy, mikor hogy hozza az élet.

2010. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kutyák 90%-a nem érti a szavakat. Igen még a legtöbb munkakutya(rendőr, mentő...stb sem). (szinte hallom az olvasók hitetlenkedését...) Így tök mindegy, hogy angolul vagy japánul mondod neki. a lényeg a hangsúlyon van. Tehát:

Az ÜL egy szótagú szó aminek az elején van a hangsúly, ezért is van az hogy a sitz-re leül mivel szintén így van a hanglejtés.

Ugyan akkor ha azt mondjuk kellő nyomatékkal, hogy TÁNYÉR arra is le fog ülni a kutyánk, pusztán engedelmességből, még ha ez a testtartásán nem is látszik.

2010. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lényegtelen. Én betanítottam magyarul, majd eygidőben sokat néztem a póráz két végént angolul és hozzászoktam az angol vezényszvakhoz és egyszer éles helyzetben véletlenül angol vezényszót mondtam és a kutya szemrebbenés nélkül engedelmeskedett. Kipróbáltam, bármit tud bármilyen nyelven. Másból érti, nem a hangsorból.
2010. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

igen, a hangsúly a lényeg. ha kedves hangon mondod neki, hogy "te hülye", azt dícséretnek foglya venni :)


szerintem viszont hasznos, ha a hangjelzéssel együtt kézjeleket is tanítunk a kutyának. azt jobban megérti, és minden nyelven ugyanaz :)

2010. máj. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, első vagyok. Nekünk egy spánielünk van. Érdekes amit a többiek mondtak a hangsúlyról, még sosem gondolkoztam azon, hogy vajon miért érti meg két nyelven ugyanazokat a dolgokat :-)Ma reggel kipróbáltam, felváltva adtam neki utasításokat angolul és magyarul. Van egy csomó ami hasonló hangsúllyal megy, pl. "ül" & "sit". Viszont a "lábhoz" és a "heel" szerintem nem. Találtam egy érdekes cikket, pont erről a témáról: [link] Ez angolul van, egy olyan kutyáról van benne szó, aki egy lengyel családnál nőtt fel, bekerült Angliába egy menhelyre, ahol először azt hitték süket, mert nem reagált az utasításokra. Aztán rájöttek, hogy egész egyszerűen arról van szó, hogy nem ért angolul a kutya. Úgyhogy a személyzet megtanulta az alap parancsokat lengyelül és megtanították a kutyának angolul is.
2010. máj. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!