Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya tulajdonosok! Egy...

Kiskutya tulajdonosok! Egy kis segítséget kaphatok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy hete kereken kaptam egy angol bulldog kölyköt, akit imádok. Két hónapos, a szobatisztaság nagyon szépen alakul nála. Egyetlen egy gondom az, hogy harap, játékból ugyan, de durván. Lépni nem lehet tőle, mert ott csüng a lábadon, több vérző sebem is volt, az ujjam be is gyulladt tőle. Vettünk neki rágcsákat, amiken elnyammoghatna, meg játékokat. Leülök vele játszani, de nem a játékot, hanem engem harap. Ugye tűfogai vannak, így akaratlanul is csúnya sérüléseket tud okozni. Valami ötlet, hogy hogyan szoktathatnám le erről? Olvastam, hogy a grabancát kellene meghúzni, de az nem sikeres nálunk, csak még jobban rákap a kezünkre/lábunkra/ruhánkra. Szóval aki tudna tanácsolni valami jó módszert erre, az kérem írja le!

2017. júl. 6. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Sikkants fel, hangosan és élesen.


Így jelzik a kölykök is egymásnak, ha a testvérük durván játszik.

2017. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. hatalmasat kiálts fel, kapd el a kezed, és hagyd ott.

2. rakd a lábát a szájába, és nyomd össze az orrát, hogy érezze a saját harapását.


Nálunk a második vált be.

2017. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, még szívesen várok többet, hogy minél többet ki tudjunk próbálni!

Illetve, mielőtt jönnének a rosszmájúak, eszem ágában sincs eladni a kutyát, idézve más ilyesféle kérdések alatti válaszokból, hogy mert "nem bírom elviselni ezt a velejáróját". Amondó vagyok, hogy egy kiskutyát igenis meg lehet tanítani arra, hogy tudja meddig vagyok játékpartner, és mikor volt durva. Ebben kérek segítséget, nem tanácsokat, hogy adjam el! Ezeket kerüljük :)

2017. júl. 6. 17:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Vajazd be a kezed. Amint nyalogatja, hatalmas dicséret, ováció, simogatás neki.
2017. júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Olvass vissza kérdések között, ez itt talán a leggyakrabban feltett kérdés, milliónyiszor írtunk, írtak már rá sok választ.

Nekem ugyan nem volt angol bulldogom, nem is kéne, de egy barátnőmnek igen. Az is ilyen volt kölyökként, gyakorlatilag kezelhetetlen volt, míg fel nem nőtt. De élete végéig olyan volt, mint aki gyengeelméjű (lehet, az is volt, pedig tk-s, baromi drága kutya volt).

Azt akartam ebből kihozni, hogy a tenyésztő javasolta annak idején, hogy szoktassa a gazdi szobakennelbe, és oda tegye be, ha nagyon bepörög. Nem tudom, ez jó módszer-e ennél a fajtánál, mert végül nem lett kipróbálva.

2017. júl. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Korán lett elhozva, ha marad még 1-2 hetet az anyja mellett, akkor ő megtanítja neki, hogy hol a határ a játékban. Így most ez a Te dolgod lesz, hogy megértesd vele.

Ha erősen harap, akkor sikkants föl és fejezd be a vele való foglalkozást egy rövid időre. Egy kiskutyának kb. ez a legnagyobb büntetés, ha a játszópajti, a gazdi otthagyja őt. Gyorsan megtanulja összekapcsolni, hogy miért is zárják őt ki a falkából.

2017. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a továbbiakat is!

Utolsónak: Sajnos az anyját eladták jóval azelőtt, hogy én elhoztam volna, így hiába hoztam volna később.:/

2017. júl. 6. 19:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ez egy kölyöktől, mindegyik ilyen. Hidd el, el fogja nőni ezt a szokását, addig csak annyit tudsz tenni, hogy rászólsz, pl. én a grabancát fogtam meg egy "nem" szóval (láttam nálad ez a grabancos dolog nem jött be), vagy akkor ott hagytam egyedül ha nem értette meg, hogy nem szabad és akkor leállt a harapdálással. Rá fog jönni előbb vagy utóbb, hogy nem szabad. Kitartás! :)
2017. júl. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy a korai elhozatal az oka (3hónaposan hoztam haza és csinálta). Nálunk az váltbe hogy nyüszitettem vagy ha bevadult probáltam morgást utánozni. Ha abba hagya dicsérd ha csinálja mutasd ki hogy fáj de ha ez sem érdekli esetleg szid le keményebb hangon. ( az enyémnél bár nem olyan fajta mint a tiéd büntetésként az is bevállik ha meg kell magát adni olyankor csak a nyakát szoktam megfogni persze nem szoritom meg mégis olyan neki mintha egy másik kutya harapná és megadó pózt vesz fel)
2017. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!