Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyivel betegesebbek azok a...

Mennyivel betegesebbek azok a nagyon pici (teacup) kutyusok a normál méretűeknél?

Figyelt kérdés

2017. júl. 8. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
a légcsőszűkűlet kb alap náluk, a kicsi méret miatt nagyon kockázatos altatni őket. Nagyon könnyen kiszáradnak. A patella is gyakori. szóval sokkal betegesebbek. Főleg mert agyon vannak szaporítva.
2017. júl. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Sokkal. Életképtelennek mondanám őket inkább, nem is betegesnek. Sokkal rövidebb ideig élnek, mint egy normál méretű kutya.
2017. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor egyáltalán nem éri meg ilyet venni. :(
2017. júl. 8. 15:08
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán nem éri meg, mert csak szenvedni fogod látni a kutyád.

Különben ezek a designer teacup kutyák 2-3000€ környékén kezdődnek (szaporító), de jobb helyről már 5-8000€ is lehet. Az más kérdés, hogy aki szereti a kutyákat az nem kínozza őket azzal, hogy ilyen méretben 'tenyésztenék' őket, bár a bulldogokat és a mopszot is tenyésztik, pedig az is csak állatkínzás.

2017. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Egyáltalán nem éri meg.


Iszonyat drágák, csupán pár évig élnek, és azt is szenvedésben töltik.

2017. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Kíváncsi vagyok ki az aki lepontozza a válaszokat, amik teljesen hasznosak és valósághűek is. Attól hogy idejárnak szaporítók akik ezekből a kutyákból akarnak meggazdagodni hogy leszavazzák a válaszokat és rávegyék a kérdezőt hogy tőlük vásároljon még szerencsétlen kutyák ugyanúgy betegesek lesznek és rövid fájdalmas életet fognak élni. A szaporítókat persze nem érdekli, nekik a lényeg hogy minél több ilyen kiskutyát tudjanak eladni minél drágábban, az nem számít mi lesz vele utána.
2017. júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdeztem, mert gondoltam, hogy az ilyen gyűszű méretű kutyákat általában kontraszelekcióval (vagy hogy mondják) tenyésztik ki, tehát nem lehetnek olyan egészségesek, mint a normál fajtatársaik.
2017. júl. 8. 16:12
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Csoda ha az 1 évet megélik emellett szerintem nagyon csúnyák én nem tudom rájuk azt mondani,hogy aranyos. Látszik,hogy betegek némelyik nagy vízfeje van gülü szeme. Mindennek lehet mondani őket,de cukinak nem.


Felesleges ilyen kutyákra költeni.


Csivava és a yorki ha jó helyről veszed akkor standard súlyúak méretűek lesznek.


2-3 kg-os kutya meg nem nagy.


Ezek az alig 1 kg-os kutyákra meg úgy kell vigyázni mint a porcelánra.


Találkoztam 900 grammos yorkival,agyon szaporított. A kutya 7-8 hónapos volt,de már rohadtak a fogai,mert csak a konzervet tudja rágni. Rohadt büdös volt a szája a fogkőtől.Vizelettartási problémái miatt folyton pisilt így húgy szaga is volt. Könnyelvezetési csatornájával is gebasz volt így nonstop folyik a könnye ami szintén büdös.

kutyakozmetikus vagyok, de kozmetika végére sem múlt el a bűze a kutyának. Szőre teljesen átitta.


Orvos azt mondta,hogy nagyon figyeljenek rá,mert bármi történik a kutyával altatni kell,mert pl műtéthez nem altatható mivel 1 kg alatt van. A doki sem jósolt sok időt a kutyának. 7-8 hónaposan totál rozoga volt mindene,mint kb egy 15 éves kutyának. Úgyhogy gondolhatod.


Szóval nem értem miért aranyos egy ilyen csúnya szóval totál selejt és életképtelen kutya.

2017. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!