Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Corgit szeretnék, alkalmas-e...

Sissi királyné kérdése:

Corgit szeretnék, alkalmas-e nekem?

Figyelt kérdés
Mivel a corgi kicsi, azért gondoltam volna rá. Lakásban élünk, 3 gyerek közül én vagyok az egyik, szóval vagyunk egy páran, akik le tudjuk vinni. De hallom, hogy sokat mozog. Mennyire? Egy nap hányszor kell levinni, mennyi időre? Jó természetű? Kezdő gazdiknak jó választás? Nem szőröz össze mindent? Köszönöm a válaszokat előre is?

2017. júl. 8. 16:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy a törpeuszkár milyen lenne?
2017. júl. 8. 17:14
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Sikerült kiválasztanod az egyik legköltségesebb fajtát, nem hiába nem látsz corgikat itt Magyarországon az utcákon. Ha jól tudom 400-500ezer forintba is kerül egy kölyök, első körben ezen gondolkozz hogy ki tudjátok fizetni-e ezt az árat rá.
2017. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Pásztor kutya.

Az agyát is fárasztani kell. 2 óra alsó hangon

2017. júl. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Első körben az a kérdés, hogy a szüleid ki tudnak-e/akarnak-e adni érte 300-400ezer Ft-ot?
2017. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

A törpe-vagy középuszkár jobb lenne, és nem mellesleg sokkal olcsóbb is.

Corgi tenyésztő nem is tudom, van-e Magyarországon, talán egy. Az ára horribilis az átlagember pénztárcájának.

Az uszkár intelligens, jó természetű, könnyen nevelhető fajta, ráadásul nem is szőröz, viszont időnként (évente háromszor-négyszer) kozmetikázni kell.


Bármilyen kutyát napi minimum háromszor, de inkább négyszer kell levinni felnőttkorában. Például: reggel 6-6.20, du 2-fél 3, kora este 5-6-tól este 7-8ig, és késő este egy rövidre pisilni, 10, fél 11 körül.

Tehát kell 2 rövidebb és egy hosszú séta, plusz jó egy késő esti pisilésre még levinni.


Kölyökkorban eleinte kb. 2 óránként hajnaltól késő estig, a mielőbbi szobatisztaság érdekében. Fokozatosan kell nyújtani a séták közt eltelt időt, mire a napi 3-4 beáll.

2017. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam arról, hogy drága, de nem gondoltam volna, hogy ennyire... Az uszkár jobb választásnak tűnik, köszönöm szépen a válaszokat.
2017. júl. 9. 09:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Corgi annyira nem kicsi 10-15 kg körül mozognak. Hullik a szőrük rendesen.

Kezdő kutyásnak ajánlják, mert eléggé együtt működőek legalábbis egy tenyésztő oldalán ezt olvastam.

Persze mivel pásztor kutya így sokat kell mozgatni nem csak fizikailag,de agyilag is.

Viszont előttem írták borsos ára van,mert 1-2 tenyésztő van csak M.O-n ha jól tudom.

Szaporított olcsó corgi meg csak vmi mix és nem kizárt,hogy lesz 30 kg.

Hidd el előfordul.

Fehér pominak vettek szomszédék lakásba egy kutyust. 30 kg-os szamojéd keverék lett belőle :D Nem adták el,mert megszerették,de kiskutyát akartak. Szóval ezért sem éri meg 10-50 ezer ftért kutyát vásárolni,nem csak corgit semmilyen fajtát.


Egy lakás kutyát naponta 3-4 alkalommal le kell vinni.

Míg kölyök napi 6x-7x is,míg szobatiszta nem lesz.


Azt pedig jegyezd meg akármilyen kutyád lesz,szőr az lesz. Persze az uszkár mellett elenyésző lesz,de azért lesz.


Viszont az uszkár kozmetika igényes és alaphangon 2 havonta el kell vinni kozmetikába,hogy rendben legyen. Emellett otthon 2-3 naponta alaposan átkefélni a szőrét,hogy ne legyen gubancos.

2017. júl. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. júl. 10. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!