Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 hetes pitbull kutya méretei...

15 hetes pitbull kutya méretei ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 hetes pitbull kutyámnak 41 cm a marmagassága és 12 kg. Egy két ember azt mondja rá hogy nagyon kicsi... Próbáltam oldalakon rakeresni hogy egy 15 hetes ilyen fajtaju kutyának kb.mekkoranak kéne lennie...sajnos nem találtam egyetlen egy ilyen oldalt sem... Ha esetleg valaki rendelkezik tapasztalattal ilyen fajtájú kutyákkal és leirna hogy ennyi idősen kb.mekkorra a megfelelő nagyság akkor azt megköszönném! Egyébként ti mit gondoltok valóban nagyon kicsi a méretei alapján?

2017. júl. 12. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem kicsi. 15hetes korban mit vár az aki azt mondja rá, hogy nagyon kicsi....
2017. júl. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg túl nagy.

Tudom az "átlagemberek" azt gondolják, hogy "a harci kutyának disznónak kell lennie", és minél nagyobb, annál jobb, szebb. De nem így van.


Ha utánanéztél a fajtának, akkor láthattad, hogy a pitek kisebbek a sztaffoknál. Mert ők kifejezetten harcra lettek tenyésztve annó. Tehát vékonyak, izmosak, és nagyon fürgék.

A felnőtt pit kb 16-27 kg, marmagassága 46-56 cm. A felnőtt kanoké. a szukák kicsivel kisebbek.


SZóval nem akarlak elkeseríteni, de 4 hónapos létére szerintem nagy a kutyád. Még nőni fog sokat, és nagyobb lesz mint egy pit.

De gondolom nem törzskönyves, így nem is igazi pit, csak fajta jellegű keverék.


Én még 8 évvel ezelőtt (szaporítótól) vettem egy sztaffot. Aztán megnőtt, és kiderült, hogy inkább pit. 52 cm marmagasság, 23 kg. Mivel keverék, ezért ki tudja milyenek a felmenői. ÍGy is imádom, és szerencsém van vele, hogy nem beteges. De most már többet tudok a témában, így a következő kutyám menhelyes lesz, az tuti.

2017. júl. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kicsi szerintem sem. De mihez képest? Milyen törzskönyve van? (Mert az FCI nem törzskönyvezi).

Itt találsz fajtaleírásokat:

UKC: [link]

ABDA: [link]

AKC: [link]

2017. júl. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kétlem, hogy valódi pited lenne.

Ha az lenne, a tenyésztőjénél informálódnál.

Az itthon kapható pitek annyi félék, mint égen a csillag.

2017. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nekedcsakvalaki ***** válasza:
0%
Nekem staffim volt,de már nem tudom,hohy ilyen idösen mekkor volt XD
2017. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!