Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak máhogy?

Mit csináljak máhogy?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos kutyám. Nagyon nagyon rossz. Mindent szét szed, a kert rendezéséből maradó gazt szét hordja az utvaron, beás a beton alá, megölte a nyulat, lerágja a virágokat és kirágta a szőlőt, a banánfát és még a szeder bokrot is. (Renszeresen kap enni úgy hogy tuti nem azért) mikor rosszat csinál rászólok és rá csapok a fenekére hogy nem szabad de játéknak veszi és elkezd szaladgálni mint aki jól végezte dolgát. Van kutyabox ha becsukom képes egész nap nyüszíteni hogy engedjem ki. Ha be megyek a boxba és magamra csukom az ajtót akkor azért visít hogy emgedjem be. Szétrágta a kerítést is de nem megy ki. A kertitörpéket össze tőrte a virágcserepeket is összetörte vagy szét rágra a sziklakertet kiásta. Volt 3 kiscsibe is de azokat is lefolytotta, a macskákat nyúzza. Azt sem lehet mondani hogy unatkozil mert minden nap sétáltatva van és játszok is vele mondjuk a labdát nem hozza vissza csak elszalad vele és szétszedi. A parancs szavakat nem tanulta nem mert nem érdekelte az sem mikor jutalom falattal tanítottam. Addig csinálta de azután hiába próbáltam szó szerinte nem érdekelte. Van még egy kutya 2 éves de egy angyal. Ugyan úgy tanítottam neki a parancs szavakat mint ennek próbáltam és egy hét alatt megtanúlta. Az interneten olvastam a kutya fajtájáról mielőt ide hoztam és azt írták hogy könnyen tanul, okos és barátságos fajta. Egy bigle kutyáról van szó. Mit tegyek másképp?
2017. júl. 12. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy olvastam annnnnnyira éreztem hogy egy beagle lesz az. :D Nem való ez a fajta mindenkinek, makacs, akaratos, vadászkutya, komoly agyi és testi fárasztás kell neki nem csak egy kis séta és játék. Falkakutya, falkában vadásznak velük. Sürgősen kutyakiképzőt vagy kutyaiskolát javasolok, mert ezek alapján látszik hogy nem tudsz vele bánni, nem neked való a fajta, hiába lett mostanában akkora divat. Nagyon erős és határozott kezű gazdát igényel. Minden amit leírtál róla arra utal hogy sem agyilag, sem testileg nincs lefárasztva megfelelően és nem téged tekint a főnöknek, unatkozik ezért rombol, nem hallgat rád mert nincs megnevelve. Szakember segíteni fog és megtanít rá hogy bánj vele.
2017. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ és megfogadom a tanácsod. Mondjuk a kutyasuliban sem a kutyát tanítják hanem a gazdát hogy hogyan tanítsa a kutyát :)
2017. júl. 12. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A beagle vadászkutya, kajtató eb. Aki nem ért hozzá, annak nehezen nevelhetőnek, nehézfejűnek tűnhet. Okos ő, a maga nemében. Vadászkutyának falkában például tökéletes, ugyanis erre való. Egyébként télen lakásban kell tartani.

A viselkedés, amiről írsz, mind-mind arra utal, hogy a kutya nagyon nincs lefárasztva, unatkozik, rengeteg az energiája.

A megoldás tehát sokkal több lefárasztás, és határozottabb nevelés - a kettő együtt.

Nem tudom, mennyi sétáltok? Póráz nélkül is van rá lehetősége? Más kutyákkal összejártok, akikkel játszhat, rohangálhat, hogy jól elfáradjon? Ezekre szükség van.

A fenékre csapás a kutyáknál játék, persze, hogy annak veszi. A grabancánál kell megragadni, ha fizikailag fegyelmezni akarod. A rászólás is csak akkor ér valamit, ha a kutya már ismeri a tiltó szó jelentését.

Mindenképpen javaslok vele kutyaiskolát.

2017. júl. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki nálunk a sétáltatás hogy ugye 2 kutyánk van és van egy anyunál itt a szomszédban. A hármat egyszerre szoktam vinni és elengedem a réten őket egy 10-15 percre. Akkor vissza jön mert ha a másik kettőnek szólok akkor ő szalad utánuk. A kutyaiskolással már beszéltem és vasárnap vihetem. Köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 13. 16:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!