Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese kiskutyát meg lehet...

Bolognese kiskutyát meg lehet fürdetni sima vízzel is a fürdetéseken kívül?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyánk.

Azt olvastam,hogy csak kb havonta vagy ritkábban szabad megfürdetni.

Kb 2 hete fürdettem,viszont nagyon melege van.


Ilyenkor csak sima vízzel,szabad fürdetni,lelocsolni picit,vagy vizes ruhával megtörölgetni?


2017. júl. 20. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos mint az közismert, a kutyák cukorból vannak ezért nem szabad őket soha víz közelébe engedni...

Ha esik az eső ki sem viheted őket, tapasztalt kutyások olyankor a kint tartott kutyákat is beengedik a házba, nehogy vizesek legyenek...

2017. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Most nyáron kint tartjuk a teraszon.

Illetve van nyári konyhánk,melléképület,ahová be tud menni a hűvösbe.

2017. júl. 20. 14:53
 3/9 anonim ***** válasza:

ööö szerintem az 1. kicsit túl szarkasztikus.

Szóval : A Bolognese kutyának (sőt semmilyen kutyának) nem okoz gondot ha vizes lesz, a havonta 1x samponos fürdetés kb azoknak van, akik divatbemutatókra akarják vinni és nem szeretnék hogy a kutya szőre csomósodjon (vizezés után csomósodik, akkor ajánlott kifésülni)


Mocskos meleg van, gondoskodj róla hogy a kiskutyának legyen elég hideg vize inni és ennyi elég is, ha akarod akkor meg is fürdetheted de akkor szárítsd meg és fésüld hogy a szőre ne csomósodjon.

2017. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak azt olvastam,hogy a sok fürdetés nem tesz jót neki,mert kiszárad a bőre,vakarózni fog.


Nyilván gondolom,hogy ha csak sima vízzel fürdetem meg,akkor az kevésbé szárítja a bőrét,mintha valamilyen fürdetővel tenném.


Folyadék természetesen van neki cserélve folyamatosan.

Most még egy kis tejet is adtam neki,mert azt jobban issza,mert az hidegebb,mint a víz.

2017. júl. 20. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:

A túl gyakori *samponos* fürdetés az ellenjavalt, az az, ami kiszáríthatja a bőrét. Víz nyugodtan érheti, locsolgassad bátran.

Tejet ne adj neki, az nem kutyának való. Amúgy vizet is lehűthetsz neki, de a túl hideg innivalótól a legnagyobb melegben is lehet torokgyulladást kapni, úgyhogy azzal csak óvatosan.

2017. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen,tudom,hogy elvileg nem szabad neki tejet adni,de volt,hogy a vizet pedig nem akarta inni,és elég meleg volt,és már megsajnáltam,hogy kiszárad szegénykém.


Nem gyakran adok neki,csak ha látom,hogy nem nagyon issza a vizet,és ilyen meleg van.

A tejet úgy adtam neki,hogy kivettem előtte a hűtőből egy fél órával.

2017. júl. 20. 15:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy adod neki a tejet, a kutyák tejcukor érzékenyek, megy tőle a hasuk. Ha a vizet nem issza, akkor nem szomjas, kiszáradni pedig nem fog úgy, ha a víz előtte van.

Ha hűteni akarod, tehetsz ki neki lavórban vagy nagyobb vödörben vizet, amibe bele tud mászni, akár csak a lábát megmosni. Vizét gyakran cseréld, és így könnyebben túléli a nyarat. Esetleg ha a lakásban hűvösebb van, oda beengedheted.

2017. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A lakásba nem jöhet be,mert húgom barátja allergiás a kutyákra és gyakran itt alszik.


Viszont van melléképületünk,ahol hűvös van,nyári konyha.

Télen pedig ott is van fűtés.

2017. júl. 21. 13:14
 9/9 A kérdező kommentje:

Most megfürdettem,csak vízzel.

Örült neki nagyon:_)

2017. júl. 21. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!