Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fog erről leszokni?

Mikor fog erről leszokni?

Figyelt kérdés

Most 3 hónapos a kiskutyám. Nagyon értelmes okos, viszont ugye megvannak ezek a "kölyöktulajdonságai" :D

A virágoskert el van kerítve de valahol mindig bemegy, (mindig kipakolom onnan), kikaparja/szétrágja a növényeket. Pórázon már egész jól megy viszont el szokta kapni azt a részét ahol a nyakörvre van csatolva, és rágcsálja, meg húz vele. Komolyan olyan érzésem van ilyenkor mintha nem is én vezetném. :D És magas terelőösztönnel van megáldva (van is rá lehetősége hogy terelgessen) viszont nem csak a birkákat tereli, hanem a macskákat, a csirkéket, a többi kutyát és engem is. Nem is akárhogy hanem "csipkodva" mert border collie. Szóval folyton harapdál mindenkit.

A kérdésem az hogy hogyan tudnám leszoktatni ezekről a dolgokról? Mit tegyek ha rosszat csinál? Mert ugye megütni csak nem ütöm meg...

A válaszokat előre is köszi! :)



2017. júl. 22. 19:46
 1/5 htvbb válasza:
54%

Szia :) Ezeken jórészt mi is átmentünk, pedig az enyém már idősebb volt, amikor hozzánk költözött. Nem lehetetlen leszoktatni ezekről, csak kell egy kis türelem.

A virágokról én úgy szoktattam le, hogy ha rajtakaptam megbüntettem. Mivel még kölyök, ehhez igazítottam a szidás mértékét is természetesen, nem agyonvágva volt, csak rápirítva. Illetve egy párat körbefujkáltam felhígított, erős illatú mosószerrel, csak ez nem mindig növénybarát.

A póráz rágásáról úgy a legegyszerűbb leszoktatni, hogy egy darabig láncos pórázzal sétáltatod. Erre ha ráharap megfájdul egy kicsit a foga és egy életre elmegy tőle a kedve. A húzásról való leszoktatásra többféle módszer is van. Az egyik, hogy amikor elkezd húzni, egy picit rántasz rajta valami vezényszóval (pl. szépen, lassan stb.). A lényeg, hogy azonnal lazuljon is, így rájön, hogy jobb úgy, ha lazán megy. A másikat szoros lábnál sétálásnál szokták alkalmazni. Veszel a kezedbe jutalmat vagy labdát, amit szeret és minden szépen megtett lépés után megjutalmazod. Aztán szép fokozatosan lehet növelni a lépések számát.

A csipkedésre nekünk az vált be, hogy amikor túlzásba vitte, felnyüszítettünk, mint a testvérei annak idején. De az is beválhat, ha a harapás után "megsértődsz" és nem veszel róla tudomást, elfordulsz, elsétálsz stb.

Nekük ezek voltak, amik beváltak, nem tuti módszerek, de olyan nincs is. Ha nagyon nem boldogulsz vele és esetleg nem próbáltátok még, akkor egy kutyasuliban is tudnak tanácsokat adni.

remélem tudtam segíteni, hosszú és boldog együtt töltött időt kívánok :)

2017. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
38%
En a poraz huzasara azt tudom javasolni, hogy olyankor az ellenkező irányba kell menni ahogy el kezd huzni. Ezt egy kutyanevelo konyvben olvastam es nalunk be is valt. A harapdalasra pedig azt, hogy amikor harap bedugod a szajaba a kezed es kicsit megtolod, igy hamar le fog szokni, nalunk ez is bevalt
2017. júl. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. júl. 23. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Légy türelmes, ezekről teljesen le fog szokni, ha nő egy kicsit. Az én kutyám is mindig csipkedte a bokánkat az éles tejfogával, ki is szakította a nadrágunkat, persze mérgesen rászóltunk, hogy nem szabad, de akkor még csak játszott, később teljesen elhagyta ezt a rossz szokást, kb. fél éves korára. Első évben kicsit ásott a kertben és a tulipánokat pld. akkor sem tudtam tőle megvédeni, ha ott álltam mellette, mikor megtámadta. Viszont adtunk neki olyan papírdobozokat, fa ládákat, amiket széttéphetett és azokon kiélhette a romboló hajlamát. Kb. egy évig naponta 1-2 doboz, csak rakjátok le, ahol hozzáfér és érdekes lesz neki, hogy ellophatja és széttépheti (Jól néz ki tőle az udvar, de mégis jobb a papír, vagy fadarabokat összetakarítani, mint a halott virágokat :)). Ha rászokik, akkor nem a kertet fogja rombolni. Egyébként ha harapdál, a csodálatos kutyadoki módszerét is lehet alkalmazni, három ujjadból karmot formálsz és Te is odacsípsz neki, abból ért, mert az anyja is úgy fegyelmezi. Semmiképp ne üsd meg, azzal csak elrontanád a kapcsolatotokat!
2017. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a tippet! :) Már raktam is ki egy dobozt, és a kert kerítésének alsó részébe irtó gyenge villanypásztort vezettünk (amihez én is simán hozzáértem) egyszer megrázta reggel, azóta meg sem próbált bejönni! Úgyhogy most jöhet a kert rendberakása :D A madzag marad és remélem mindig azt hiszi majd hogy megy benne az áram. Egy idő elteltével talán azt is el lehet rakni :D
2017. júl. 23. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!