Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hozza vissza az...

Miért nem hozza vissza az egyszerű botot a kutyám?

Figyelt kérdés
Ha játékot, labdat dobok neki figyel rá, visszahozza, jászik vele; de ha egy botot dobok el megnézi, ahogy eldobom és semmi. Még csak nem is érdekli.

2017. aug. 1. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Valószínūleg nem általánosította, hogy ha valamit eldobsz, az játék, vissza kell hozni. Meg kell tanítani neki. Vagy csak Nem "botos" a kutya.
2017. aug. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Labdát tanítottad? Vezényszó, ilyesmi?

Tudatosítani kell benne ezt az előreküldést, ilyesmit, hogy mikor mit vársz el tőle.

Labdánál is kéne vezényszó, ahogy ráküldöd, menj, fogd, ez egy. Visszahozza, ehhez hozd vagy hozzám vagy gyere, ez még egy, majd az eresztetés, engedd, ereszd, ez a harmadik.


Ennek tudatosan kéne működni, nem csak úgy hogy elrúgom/eldobom ő meg visszahozza, hanem vezénylésre, akkor fut labda/bot után csak amikor utasítod, addig várja a parancsot, nem pedig eldobás után egyből elrohangászik. Ezután ha megvan behívod magadhoz a kutyát, majd ereszteted a játékot. Sok jutalomfalat, jutalom, simogatás kell hozzá, de erre minden kutya képes, ha tudatosítják benne, hogy ilyenkor jót csinál, és tudja a kutya hogy a gazdának ezzel örömet okoz. Ha nincs benne tudatosítva akkor nem várhatod el tőle hogy jól dolgozzon neked.

Erre bármelyik kutyát meg lehet tanítani, ugyanis a jutalom, a jutalmazás, dicséret neki egy jó élmény, és amikor legközelebb ezt csinálja akkor tudja hogy ő jót csinál, jó dolog amit csinál, aminek a gazda örül, sőt, jutalmazza, dicséri is. Aztán szépen lassan el lehet hagyni a jutalmat, hogy ne csak a falatért meg simogatásért csinálja meg, hanem azért mert kötelező.

2017. aug. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Tanyitanyi kék a kiskutyat a lyátékra.
2017. aug. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elhihetitek, hogy tanitom, a jatekot eldobom visszahozza elengedi, mondom is neki hogy hozd vissza, add ide de a bottal igy sem mukodik
2017. aug. 2. 15:30
 5/5 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok. Én ezt már jutalomfalattal olyan fajta kutyával is megtanítottam amiben abszolút nincs apport és zsákmányszerző ösztön.

Több jutalommal próbáld, falattal, simogatással, kézjelzéssel, ilyesmi.

Egy németjuhász az abszolút apportozó és zsákmányozó fajta, tehát annak meg még könnyebb megtanítani. De mindenki így kezdte, én is, csak gyakorolni kell sokat és menni fog. Foglalkozni kell a kutyával minden nap órákat, hogy működjön, és jól dolgozzon melletted.

2017. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!