Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla tud házat őrizni?

Magyar vizsla tud házat őrizni?

Figyelt kérdés
Azt hallom, a magyar vizsla nagyon barátságos az emberekkel szembe. Igazából, itt nem kell házat őriznie, mert elég eldugott helyen élek, ahol nem járkálmnak az emberek, csak ritkán. És azért kérdezem, ha pl valaki bejön a kapun, hogy kilopjon valamit, akkor a vizsla is ugatja, és megprobálja majd vissza tartani? Úgy tudom minden kutya védi a területét. De, a vizsla mennyire alkalmas erre, mivel vadászkutya, és nem örző-védő.
2010. máj. 24. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg a kapun kívül van, biztos, hogy ugatja, de ha bejön, nem valószínű, hogy visszatartja.
2010. máj. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Volt bnőmék vizslája még az ismerősöket is ugatta kintről, elég félelmetes volt. De utána ismerősökkel nagyon barátságos volt. A postást is szerette :)

De kerítésen kívülrőlnagyon félelmetes.

Azt mondjuk kétlem h egy jól nevelt vizsla emberre támadna.

2010. máj. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is vizsim van tényleg így van hogy ha kapun kívül van valaki akkor nagyon ugat. Akárki is az mindenkire jelez.

Ha meghallja, hogy jön haza valaki és nyílik a kapu ugatva rohan oda.

De mikor beengedem mondjuk az ismerősöket már nem kezd el morogni vagy valami, oda megy szaglászik és aztán kész. Szerencsére nem volt még rá példa hogy nem kívánt személy akarjon bejönni az udvarba, így nem tudom akkor mit tenne.

De azt nagyon megérzi ha valaki nem jó ember.

Volt hogy sétáltunk a városba és ha egyszerűen kétes személyt lát akkor morog. Persze semmi több.

De biztos vok benne hogyha valami veszélybe kerülnék megvédene. Nagyon szoros a kötelék közöttünk. :)

2010. máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!