Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig süssem/pároljam a...

Meddig süssem/pároljam a marha darált húst?

Figyelt kérdés
kutyának rizs mellé, illetve majd azzal összekeverve adom, kicsit megpirítottam olajban, és még meddig főzzem?

2017. aug. 9. 22:17
 1/9 A kérdező kommentje:
ja, sertés/marha darált
2017. aug. 9. 22:17
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Ameddig gondolod. A kutya szerintem nyersen is megenné, ragadozóról beszélünk. Semmi baja nem lesz tőle, főleg ha már megpirítottad.
2017. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Fú apám az igen! Átlag magyar család egy héten ha egyszer lát húst, de neked a kutya is darált marhát zabál. Éljen az orbán kormány!
2017. aug. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
#3 Mi közöd ahhoz hogy más hogyan tartja a kutyáját? Attól még mert neked nem tellik rá más még lehet hogy meg tudja venni a kutyájának is.
2017. aug. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Nekem nem telik rá? Öreg, minden nap étteremben ebédelek, de annyira nem vagyok rongyrázó idióta, hogy a kutyát marhahússal zabáltassam. De gondolom te is hasonlóan a kutyának veszed a húst te meg eszed a szendvicset. Mert akinek van lóvéja, az tud vele bánni, nem ilyen baromságokra szórja el.
2017. aug. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom már megfőtt a darált hús

A kérdés, hogy mennyi idő alatt készül el?

Hidegen felteszed, és miután felforr még fél órát kell főzni magas hőmérsékleten.

Nem a marhahúst, az adható a kutyának nyersen is,hanem a sertés és vadhús az, ami csak főzve etethető.

A sertés és vadhús nyersen olyan betegséget okoz amely nem gyógyítható. /Aujeszky-féle betegség./

A betegséget egy herpesz vírus okozza,ami magas hőmérsékleten elpusztul, ezért nem szabad nyers sertés és vadhúst etetni a kutyával és a macskával.

Sajnálom, hogy a kérdésed rossz kategóriába került,így nem kaptál időben választ. Legközelebb, az Állatok kategóriát válaszd.

2017. aug. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, pirítás után már nem nagy hőmérsékleten csináltam kb 20 percig, hát, remélem kész lett...


(a beszólásra reagálva, csak hogy lásd mennyire értelmetlen volt... mi növényi étrenden vagyunk és már csak állatainknak adunk húst, mert egyenlőre mást nem nagyon akarnak enni (ehhez szoktak), és 1 pici kutyusunk és cicánk van, akik alig esznek és sokáig kitart nekik egy adag hús... szóval ők olcsóbban esznek sokkal, mint mi, szinte nem is kell rájuk költeni)

2017. aug. 10. 11:27
 8/9 anonim ***** válasza:

"mertegyenlőre mást nem nagyon akarnak enni"


Légyszi ne is próbáld lebeszélni őket a húsról! Nekik arra van szükségük, nem növényekre. Illetve a kutyák táplálása kicsit bonyolultabb annál, minthogy hús+rizs. Ha nem tápozol, akkor legalább nézz utána, miből mennyi kell nekik.


Aki meg étteremben eszik minden nap, az ne szóljon be másnak, hogy szórja a pénzt. :D

2017. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és az olajat hagyd ki. Ezek a növényi olajok nem tesznek jót se állatnak, se embernek. De igazából legjobb lenne nyersen adni.
2017. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!