Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 napos westinek egy evésre...

5 napos westinek egy evésre mennyi tápot kell adni, ha mami nem szoptatja?

Figyelt kérdés
az anya törődne velük de ha nyekeregni kezdenek a kiskutyák, ideges lesz, remeg, aztán ha lenyugtatom,és segítek neki, akkor szoptatna, nyalogatja is őket, de a kicsik 1 perc alatt bealszanak és 10 perc múlva újra kezdik.néha az anyjuk szinte menekül, máskor meg nem akarja otthagyni őket. etetni, itatni is néha a kicsik mellett kell.talált egy cipős dobozt, azt meg tépi, ilyet sosem csinált.4 kicsi volt, 2 halva született, ezeket már nagyon féltem.
2008. okt. 19. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit, mivel még nem tudják megenni, hiszen még foguk sincs!!! Szerintem ne aggódj, kapnak annyit enni, amennyire szükségük van, főleg ha egy perc alatt bealszanak tőle :) Zárjátok be az anyát hozzájuk egy helyiségbe, de sokszor engedjétek ki mozogni is egy kicsit. Sajnálom a két kicsit, remélem a másik kettő egészséges lesz. De ha úgy látod, hogy nagyon rossz a helyzet, akkor kérd ki állatorvos véleményét! Sok sikert! :)
2008. okt. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

5 NAPOS WESTINEK?!??!?!

TÁPOT?!?!?

Nem is tudsz nekik tápot adni!

Menj be szépen a patikába és kérj tápszert és óránként etesd őket, ha az anyjuk nem hajlandó. Sajnos a kutyák születésével ezt is magadra kellett vállalnod.

2008. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

:))) tápszerre gondoltam én is, csak röviden írtam. örömmel etetem őket, így is egész nap lesem minden levegővételüket.az egyik első 2 nap erősebb volt, többet evett, már amennyit a mami hagyott neki.most fordult a kocka, a kicsi enne állandóan, de a mami nem hagyja, ill. vagy bealszik, vagy a mami hagyja ott.és ideges amikor nyöszörögnek, megnézi őket,de el is megy.nekem kell lefektetni, és őrizni, hogy ne menjen el hagyja őket szopni. ha meg sétálunk, 3 perc után menni akar vissza.imádom őket,meg volt a gazdi jelöltjük a családból, de szivem szerint oda sem adnám őket. lehet nem is adom :)

köszi a válaszokat :)

2008. okt. 19. 17:23
 4/7 anonim válasza:
szerintem tejport kellene adni
2008. okt. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jaj, azt elfelejtettem, hogy ha én etetem meg őket tápszerrel, nem fogják túl enni magukat? vagy jelzik ha elég a kaja? kiköpik a cumit? vagy ilyesmi:) aggódom értük és ilyen picikkel nem volt dolgom. az anyjuk 4 évvel ezelőtt 6 hetesen került hozzám, de ő akkor már pépeset evett.a tenyésztőtől kaptam is egy zacsi tápot, amit áztattam neki. az anya tejével mi lenne akkor? el kell gyógyszeresen apasztani? a tenyésztő és a doki szerintem már frászt kapnak, mert ha csak csuklik, akkor is megijedek és hívom őket telefonon. tényleg, ha csuklik az nem baj? nézzétek el nekem, de féltem őket :)
2008. okt. 19. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:

én yorkis vagyok,és a könyve az van írva,hogy:

készítse el a tápszert(kutyáknak valót) az előírásnak megfelelően,töltse üvegbe,majd üljön le,fogjon a kezébe egy kiskutyát,ugy,hogy a két ujja közüött legyen a kicsi feje és két mellső lába,míg hasa a tenyerében pihen.tegye a szájába a cumit,de ne legyen úl nagy rajta a lyuk.ez akkor jó,ha nem folyik belőle a tej,csak ha szívják.kb.10perc cumizás elegendő,a megevett mennyiség ált.fél evőkanálnyi,bár ez eltérő lehet a kölyök méretétől függően.kétóránként kell etetni,de ha a kicsik sírnakés ha a hasuk nem gömbölyödik emelje a mennyiséget,vagy tegye gyakoribbá az etetést.ha minden kölyök jóllakott,át kell dörzsölni a hasukat,végbelük környékét.babaolajos vagy langyos vízbe mártott vattapamacsot.ez segíti az emésztésüket.ha a széklet zöldes és laza,akkor túl sűrű a tej.a 3.héttől már csak 3óránként kell etetni.

remélem segítettem.

2008. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, ez segített az aggódásomon :)) tegnap este elvittem a mamit dokihoz, egy kis kalciumot kapott, de azt mondta egyenlőre mást nem, ő nem látja olyan tragikusnak a helyzetet. ha mégsem megy neki a szoptatás, akkor kap egy hormoninjekciót, mert előfordul,ha császárral szül a mami, nem indulnak be annyira az ösztönök.na mintha ez használt volna, este úgy gondoskodott a picikről, mint a legjobb anya. ma reggel már megint nem, úgyhogy vettem tápszert nekik és elkezdtem etetni őket, akkor viszont oda jött a mami és én etettem ő meg nyalta őket, de ha leteszet, akkor ő is ott hagyja.szóval most így ketten etetünk :) így már nem sírnak és nyugodtan alszanak, én is nyugodtabb vagyok, főleg hogy már tudom a kb fél kanál mennyiséget is :)

köszönöm

2008. okt. 20. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!