Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a franc baja van a kutyámnak?

Mi a franc baja van a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Már az őrületbe kerget, egy istenért nem akar semerre sem sétálni, és itt nem az a gond hogy fél vagy nem akar sétálni hanem az útvonalakkal van baja. A reggeli és esti séta 15-30 perc szokott lenni, de ő ezt képtelen felfogni (pesig már 1 éve minden nap így megy) és nem akar a rövid útvonalak felé menni. Amikor hosszú sétára megyünk akkor is folyton vonakodik, vonszolni kell bármerre szeretnék menni, már nem értem mi baja. Ezelőtt is akaratoskodott séta közben de amit most csinál már idegörlő.
2017. aug. 17. 07:19
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Neked nem való kutya ha ilyen idegbeteg vagy. Pontozz le nyugodtan. Arra nem gondolsz, hogy lehet komolyabb oka is? Én most a nagy melegre tippelnék, az én örökmozgó terrierjeim is szenvednek. Ha nincs kedvük menni, nem megyünk, ennyi. Ne erőltesd
2017. aug. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok idegbeteg köszi. Nem a meleg a baja mert erre egyáltalán nincs meleg, nem azért nem jön mert nincs kedve sétálni hanem egyszerűen abba az irányba amerre sűrűbben járunk nem akar jönni. Viszont ha 1 év után megunta az útvonalak háromnegyedét akkor jövőre már a házból sem fog kijönni mert mindig ugyan arra megyünk? Amugy meg visszamennis sem akar, szóval nem ez a baja, kösz az értelmes és hasznos választ.
2017. aug. 17. 09:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálja, mert megteheti. Mert hagyod, hogy ő irányítson téged. Ezen kellene változtatni, nevelni, hogy ne ő rángasson, vezessen téged, hanem te őt. Ő pedig álljon be melléd és kövessen téged.
2017. aug. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

És miért nem viszed másfelé? Nem kötözködés, csak kérdezem. Próbáltad már lelkesen hívni, feladatozni vele séta közben?

Lehet, egyszerűen unja már, mindig ugyanoda mentek, ugyanazt csináljátok. Nem tudom, mert nem írtad le, hová sétáltok.

2017. aug. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fáj a lába, csípője, és nehezére esik a mászkálás.
2017. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3-4 útvonal van, mindig váltogatom, mindig próbálok vele új helyekre menni de lehetetlen. Más kutyája hogy nem unja meg? Nem tudom elhinni hogy tizen évekig mindig új útvonalakon tudnak menni hogy a kutya ne unja meg. Nem értem mit akar, hol lenne neki érdekes mert mindenhol olyan unott, csak van ahol még ellenkezik is...nem értem
2017. aug. 17. 11:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne az útvonalon változtass, hanem a séta minőségén. Mennyit mehet szabadon? Mennyit játszol, foglalkozol, dolgozol vele séta közben? Esetleg mennyit lehet más kutyákkal?

És közben kezd el nevelni, mert ez az ellenkezés ennek a hiánya miatt van.

2017. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kedvétől függ mit csinálunk, ha a tanulásra kapós akkor tanulunk, ga játszani van kedce akkor járszunk, mostanávan viszont semmi. Elengedni csak akkor tudom ha a faluba megyünk (kisebb mezőkön), máshol sajna elrohanna a vadállatok után ls amúgy sem szabad elengedni mert kilőnék, de 5 méteres fexivel viszem vagy10 méteresel így van tere. Kutyákkal játszani nincs lehetőség, és nevelem, soha nem változtatunk irányt a kedvéért, mégsem hajlandó feladni. Amúgy mikor átvoszem egy ismerőshöz játszani (a kutyájával) az is max 10-15 percig érdekes neki, tanulni sem nagyon szeret. És amúgy egészséges, rendszeresen járunk orvoshoz. Nemrég nyaralni is vittük de ott sem volt túl élénk pedig volt lehetősége mindenre.
2017. aug. 17. 13:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Kan vagy szuka?
2017. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megkérdeztem a tenyésztőt és mondta hogy sajna vagy nem sajna de ez normális ennél a fajtánál
2017. aug. 17. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!