Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy hat hónapos kutya így...

Egy hat hónapos kutya így viselkedik?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos keverék kutyusunk. Nagyobb testű, jelenleg olyan 25-26 kg. Csak naaaaagyon rossz. Kertes házban lakunk, de mikor még kicsi volt nem csuktuk ki, meg most is a nagy melegek miatt, bejárhat a házba. Csak az a baj, hogy folyton felugrál az ágyra, nem lehet letessékelni semmilyen módon. 3 cicánk is van, velük már most egész jó a viszonya, bár néha még szalad utánuk, de nem bántani akarja őket, inkább játszik velük. És a cicák ugyebár feljöhetnek az ágyra, és gondolom mivel velük nőtt fel, így ő is így gondolja? A másik pedig, hogy nagyon be tud vadulni, erősen harap (már a fogai is szerintem mind kint vannak). Nem haragból harap, hanem játékból, de mégis nagyon vad, nem lehet néha leállítani, és jön, támad, ugrik neki az embernek... ha én is a heverőn vagyok, felugrik, rám ugrik, és elkezd harapdálni, ha rászólok, nem hallgat... mit lehet kezdeni vele? Mert annyira imádjuk, úgy szeretnénk, hogy jobban viselkedjen. Ez csak azért van, mert még kis 6 hónapos, lökött kutyus? Vagy ilyen vadulós lesz mindig? Köszi a válaszokat!

2017. aug. 18. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a kutya. Rosszabb is lesz ez hacsak nem kezditek el nevelni, tanítani meg lefárasztani. Szóval a kutya rendben van. A baj veletek van!
2017. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, de már mindenféle módon próbáltuk nevelni. Juti falattal, szép szóval, simogatással, hangosabban is, akár mit csinálunk, kb. mint aki elengedi a füle mellett. Néztünk olyan műsorokat, amik bemutatják, hogyan kell nevelni a kiskutyákat, igyekszünk mindig úgy viselkedni vele, de valamiért még sem történik semmi javulás.
2017. aug. 18. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy fél éves korukig nagyon bolondosak, rosszcsontok. Majd ezután fog lassan komolyodni és szótfogadni, de foglalkozni kell vele.
2017. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyusom 7 nap múlva lesz 6 hónapos nagyon szeretem őt és már nagyon kis kora óta nevelem őt sokat vagyok vele.Ugyanazt csinálja mint a te kutyád csak ha rá szólok abba hagyja.Nevelni kell ha neked nem megy vidd kutya suliba :)
2017. aug. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kutyasuli sajnos nem opció, vidékiek vagyunk és nincs a közelben. Érdekes, mert ha jön hozzánk valaki idegen, akkor tök szépen viselkedik. Nem ugrál fel (sem az ágyra, sem az emberre), meg lehet normálisan simogatni... csak velünk ilyen bolond :D De akkor ez végül is normális, csak folyamatosan nevelni kell és idővel megkomolyodik. :)
2017. aug. 18. 10:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális. Ha normálisan nevelnéd, foglalkoznál vele, akkor sokkal élhetőbben kellene viselkednie, sokkal jobban kellene tudnod kontrollálni. Ez a viselkedés akkor normális, ha a gazda nem akarja/tudja nevelni a kutyáját. De ez csak egyre rosszabb lesz így. Ha így folytatjátok a durva játék meg fog maradni, az ágyra felugrálás is, csak mellé fél év múlva még ezer ennél sokkal rosszabb viselkedés fog társulni!

Kezd el nevelni, mert ezek a pronlémák maguktól nem fognak elmúlni! És csak hogy megértsd: letiltás azt jelenti, hogy eléred, azonnal hagyjon fel a nem kívánt viselkedésről és jó ideig vagy többet ne is produkálja újra. Vagyis amit te teszel az nem letiltás.

Ezzel főleg az a baj, hogy jelenleg megtanítod a kutyádnak, hogy ha rászólsz, téged nem kell komolyan venni. Hogy bármit is teszel, ne hallgasson rád, ne hagyja abba a rossz viselkedést. Ez még sok esetben vissza fog ütni. Sokkal következetesebbnek, határozottabbnak és mentálisan erősebbnek kellene lenned. Nem pedig ráhagyni a dolgokat, ráhagyni, hogy ne hallgasson rád. Kutyaiskola vagy házhoz járó kiképző kellene. Könyvekből, filmekből következetességet, nevelést nem lehet tanulni.

2017. aug. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az en kutyaim 6-9hos korukban voltak a legrosszabbak es kezelhetetlenebbek. Ott auert voltak pillanatok mikor ugy voltam vele hogy akkor en most elkoltozom. De aztan kovetkezetes szigoru nevelessel es idovel kinden helyrealltm egy eves korukra mar angyalkak voltak. Csak ilyenkor extra szigoruan kell oket fogni mert probalkoznak.
2017. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem nevelitek meg, mindig ilyen lesz, sőt rosszabb, ahogy elkezd kamaszodni.

Nevelni kell. Olyan módszerrel, aminek hatása is van.


Egy példa: menhelyről hoztam haza 6 hónaposan a full neveletlen kutyámat. Az első mozdulata az volt, hogy felugrott az ágyra. Leküldtem finoman. Megint felugrott, ekkor levágtam onnét és fölé hajolva ráüvöltöttem. Soha többé nem ugrott fel az ágyra. Pedig a cicának nálunk is szabad.

Meg kell tanítani neki a helyes viselkedést, szabályokat, magától nem fogja tudni. Kezdve azzal, hogy titeket játékból sem haraphat. Megtanítani a sétát (ez hogy megy?), a behívást, helyben maradást, általános tiltást és még sok mindent. Így lesz csak jólnevelt kutya, magától nem.

2017. aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!