Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen fajta...

Szerintetek milyen fajta keveréke?

Figyelt kérdés
Pár napja hoztunk egy kutyust lassan 7-hetes. A gazdája azt mondta,hogy csoki színű labrador az apa,németj. az anya. Az anyát láttuj,mert az ott volt náluk. Az apa meg ott lakik pár házzal arréb. Igazából csak kiváncsi lennék,hogy tényleg lehet e benne labrador.

2017. aug. 25. 13:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2017. aug. 25. 13:24
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Még bőven az anyja mellett lenne a helye, legkisebb bajotok lesz hogy van-e benne labi.

Miért, miért, miért ilyen felelőtlen még mindig mindenki? Nem mondtuk el elégszer...?

2017. aug. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Engem csak kiváncsiságból érdekel. Lehet,hogy az anyja mellett lenne a helye,de mivel már leválasztották és rendes kaját kap,nem akarták megtartani. Így mi elhoztuk,mert nincs még kutyusunk és úgy gondoltam,akkor szegény ne az utcán vagy valahol más rossz helyen végezze. Talan jobb lett volna? Szegény el volt hanyagolva,csupa bolha volt. Oltast sem kapott meg feregtelenítést sem csinálta az,akitől hoztuk
2017. aug. 25. 13:28
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Törvényi kötelessége a gazdának legalább 8 hetes korukig az anyjuk mellett tartani a kölyköket. Csak utána leválaszthatók.

És nem, nem az anyatej miatt. Hanem mert az anyakutya mellett szocializálódik. Nagyon sok nevelési probléma lehet vele, ha nem tanulja meg a rendes viselkedés alapjait...

2017. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Jobb lett volna ha menhelyről hoztok ha ennyire kellett a kutya, vagy rendes tenyésztőtől! Így csak újabb meg újabb kiskutyák születnek majd oda, arra a rossz helyre, és ezért ti is felelősök vagytok!!! Mivel el lettek hozva esze ágában sem lesz ivartalanítani az anya kutyát. Nektek meg lesz egy több százezer forintos számlátok amit innen garantálok mivel a nj és a labrador is diszpláziára hajlamos.

Egyébként a kép meg nem látszik.

2017. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Már ne is haragudj utolsó,de a menhelyi kutya miben más,mint egy szaporító által eladott kutya ? Jaj tényleg,csak annyi a különbség,hogy szinte ingyen van :D

Ugyanúgy megmented egy életet,ha elviszed arról a szar szemét helyről :DD


Amúgy is,nem értem ezt az állandó szaporító dolgot.Ha valaki nem tenyésztő,de szeretne egyszer kiskutyát,akkor az egyből szaporító.És mi van,ha rendes ?

Az én kutyám egy idős hölgytől van !Semmi baja,teljesen rendben van és sokkal aranyosabb,mint bármelyik kutya,akivel eddig találkoztam.

Azóta nem születtek kiskutyák ott és nem is fognak,ezt kijelentette a nő.

Első kutyánk is ,,szaporítótól'' volt.Egy kedves házaspár törzskönyvezett kutyákkal.Nem voltak tenyésztők,mégis gyönyörű kutyáik voltak.


Menhelyi kutyák ugyanúgy szaporítóktól származnak,szóval ne gyere ezzel a menj el egy menhelyre dologgal.Jó persze,menj el,ha megtalálod a számodra megfelelő kutyát akkor hajrá,de ugyanúgy beteg lehet.

A tenyésztőtől származó kutya is beteg lehet.Lehet hogy kivizsgálták a szülőket,de akkor is beteg lehet.

2017. aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Ezért tart ott Magyarország ahol... Tele van agyhalottakkal. Valaki légyszi magyarázza el neki, mert nekem már nincs türelmem. Köszi!
2017. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Már ne is haragudj utolsó,de a menhelyi kutya miben más,mint egy szaporító által eladott kutya ?

-Miben más? Őt MEGMENTED. A másiknál meg anyagilag támogatod az olyan embert, aki miatt ő is bekerült.

Jaj tényleg,csak annyi a különbség,hogy szinte ingyen van :D

-Ua. mint az előbb. Nem támogatod pénzzel azt, aki miatt tele a menhely.

Ugyanúgy megmented egy életet,ha elviszed arról a szar szemét helyről :DD

-Valóban. Egyet. És lesz helyette 30 másik, mert a szaporító nem hagyja abba.


Amúgy is,nem értem ezt az állandó szaporító dolgot.Ha valaki nem tenyésztő,de szeretne egyszer kiskutyát,akkor az egyből szaporító.És mi van,ha rendes ?

IGEN, AZ. SZAPORÍTÓ. Nincs olyan hogy rendes. Amíg tele vannak a menhelyek, addig nem kellenek almok. Egy se.

Az én kutyám egy idős hölgytől van !Semmi baja,teljesen rendben van és sokkal aranyosabb,mint bármelyik kutya,akivel eddig találkoztam.

-Igen, az hogy szerinted "aranyos" az egy minden tekintetben megalapozott és helytálló érv. Attól, hogy MÉG nem beteg, kijöhet rajta bármikor bármi örökletes probléma. És akkor majd a szaporító fizeti? Haha, hogyne.

Azóta nem születtek kiskutyák ott és nem is fognak,ezt kijelentette a nő.

-JAAAA, mert ő kijelentette??? :'DDDDDDD Igen, biztos így lesz. Álomvilágban élsz, ez a naivitás felsőfoka. És a testvéreivel mi lett vajon...? Vagy az már nem érdekel?

Első kutyánk is ,,szaporítótól'' volt.Egy kedves házaspár törzskönyvezett kutyákkal.Nem voltak tenyésztők,mégis gyönyörű kutyáik voltak.

-Ha törzskönyveztették akkor volt kennelnév is, tehát akkor elvileg nem lehettek szaporítók. Vagy, összekevered az oltási könyvet a törzskönyvvel. Inkább erre szavazok.


Menhelyi kutyák ugyanúgy szaporítóktól származnak,szóval ne gyere ezzel a menj el egy menhelyre dologgal.

-Pontosan. Általában szaporítók kutyái. Akkor miért jó 40-50 ezerrel megtámogatni azt akitől származnak, mint onnan menteni egyet szinte ingyen? Logika?

Jó persze,menj el,ha megtalálod a számodra megfelelő kutyát akkor hajrá,de ugyanúgy beteg lehet.

-Pontosan. Még mindig ott tartunk, hogy ő is beteg lehet de legalább megmentetted, ivartalanítva kapod, oltva, féreghajtásokkal. A szapisat pedig általában nem. Aztán megy a csodálkozás ha parvós lesz és meghal. Felnőtt kutyá pedig már általában látszik ha baja van, tehát egy felnőtt kutya örökbefogadása kisebb lutri mint egy oltatlan kölyök a szapidtól.

A tenyésztőtől származó kutya is beteg lehet.Lehet hogy kivizsgálták a szülőket,de akkor is beteg lehet.

-ARÁNYOKRÓL beszélünk kérem. Egy szűrt, gondosan kiválasztott szülőktől származó, jó táplálékon nevelt kiskutya sokkal kisebb eséllyel lesz beteg.

Nos, így hogy tételesen megcáfoltam minden mondatod ajánlom, hogy ne vergődj tovább hanem inkább gondolkozz el. Mivel sajnos amíg vannak ilyen hülyék, addig lesznek tele a menhelyek.

2017. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

Szaporítók voltak.A saját törzskönyves kutyájukat pároztatták egy másik törzskönyves kutyával.

És igen kijelentette a drága néni és azóta ivartalaníttatva van a kicsike :D

Akár hiszed akár nem,vannak még rendes emberek.

És nem szar szemét helyről kell kutyát venni,nem így értettem.

És lehet,hogy egyszer beteg lesz,de egy tenyésztőtől származó kutya ugyanúgy beteg lehet.

Nem ellenzem a tenyésztőtől származó kutyákat,tényleg szép kutyáik vannak(volt már tenyésztőtől származó kutyám),de nem értem,hogy miért kell állandóan azzal jönni,hogy -Beteg lesz,mert nem tenyésztőtől van-

2017. aug. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg, hogy mennyi de mennyi rendes ember van!!! Én csak azt az egyet nem értem, hogy ezzel a rengeteg rendes emberrel megáldva miért vannak állandóan fullon a menhelyek, illetve a fajtamentések miért panaszkodnak állandóan, hogy egyszerűen nem bírják tovább mivel, folyamatosan özönlenek be a fajtajellegű kutyák? Hol van olyankor az a sok rendes ember?
2017. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!